Aü Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Aü Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Aü Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması’nda birinci oldu.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması'nda birinci oldu.

Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından, 31 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında, İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleştirilen "Boeing Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması" öğrencilerinin tasarladığı en başarılı insansız hava araçlarını ödüllendirdi. Türkiye'nin yedi farklı bölgesinden gelen üniversite öğrencilerinin tasarladığı hava araçlarının ödüllendirildiği "Boeing Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması"nda, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri birincilik ödülünü aldı. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özen, yarışmaya Türkiye'nin 7 bölgesinden seçilen üniversitelerin davet edildiğini aktararak, yarışmada Akdeniz Üniversitesi'ni Yrd. Doç. Dr. Refik Sever'in akademik danışmanlığında oluşturulan; Özge Gürel, Atilla Özbıyık, Hasan Güner ve İlker Dağgöl'den oluşan ekibin temsil ettiğini söyledi.

Yarışmada gösterdikleri başarıdan dolayı ekibi tebrik eden Doç. Dr. Şükrü Özen, "Türkiye'nin önemli üniversitelerinin katıldığı yarışmada Akdeniz Üniversitesi ekibi birinci olarak bizi gururlandırdı" dedi. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Akdeniz Üniversitesi Türkiye Boeing Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title