Haberler

AK Partili Şahin Tin, Acıpayamlıların özlemi olan Eşeler Barajı'nın müjdesini verdi

Güncelleme:

AK Partili Şahin Tin, Acıpayamlıların özlemi olan Eşeler Barajı'nın müjdesini verdi Eşeler Barajı'ndan Acıpayam'ın Eşeler, Yazır ve Dodurgalar mahallelerindeki 20 bin 450 dekar verimli tarım arazisi sulanacak AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ilçesinin özlemini çektiği,...

AK Partili Şahin Tin, Acıpayamlıların özlemi olan Eşeler Barajı'nın müjdesini verdi

Eşeler Barajı'ndan Acıpayam'ın Eşeler, Yazır ve Dodurgalar mahallelerindeki 20 bin 450 dekar verimli tarım arazisi sulanacak

DENİZLİ - AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ilçesinin özlemini çektiği, Eşeler, Yazır ve Dodurgalar mahallelerindeki 20 bin 450 dekar verimli tarım arazisini suya kavuşturacak olan Eşeler Barajı'nın müjdesini verdi.

Acıpayam'da çiftçilerin merakla beklediği ve sahadaki maden işletme ruhsatları nedeniyle gecikmeye uğrayan Acıpayam Eşeler (Yazır- Dodurgalar) Barajı projesinin önündeki tüm engeller kaldırıldı. AK Parti Denizli Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Şahin Tin, DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, AK Parti'li Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ve AK Parti İlçe Başkanı Fikret Gümüş ile birlikte bölgeye giderek, çiftçilere merakla bekledikleri müjdeyi yerinde verdi.

Proje hakkında bilgiler veren DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, "Acıpayam ilçesi sınırları içerisinde bulunan 20 bin 450 dekar tarım arazisinin sulama suyuna kavuşturulması amacıyla idaremizce geliştirilen proje çrçevesinde Eşeler Barajı ve Eşeler sulamalarının projeleri hazırlanmıştır. Baraj rezervuar sahasının krom madeni işletme ruhsat sahası ile çakışması sebebiyle MAPEG tarafından öncelikli projenin, madencilik faaliyetleri veya baraj projesi belirlenmesi kararı DSİ lehine çıkmış olup proje önünde bir engel kalmamıştır. Yakın zamanda çalışmalara başlanacak olan projenin yatırım bedeli 2 milyar TL'dir" dedi.

Bölge çiftçisinin merakla beklediği projenin levhasını yetkililerle birlikte diken AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise "Yıllardır Dodurga, Eşeler ve Yazır mahallelerimiz ve gördüğünüz ova bu suyu bekliyordu. Nihayet artık onun projesini programa aldırarak önümüzdeki dönemde inşaatına başlayacağız. Bu süreç çok kolay olmadı, şimdiye kadar geç kalmasını açıklamak gerekirse Eşeler Barajı'nın olduğu yerde özel şirketlerin maden ruhsatları olması nedeniyle, burada madencilik mi yoksa tarımın mı daha değerli anlamındaki yapılan genel mahkemede, bölgenin sulama ihtiyacı olduğu için bu projeye karar verildi. Adalet yerini buldu. Önümüzdeki günlerde inşallah temeli atarak kısa zamanda 20 bin dekar civarında alan suya kavuşur. Bu şekilde çiftimiz daha fazla kazanır ve üretim daha da artar. Bizim derdimiz çiftçilerimizin daha çok kazanmasıdır" diye konuştu.

67 metre yüksekliğinde inşa edilmesi planlanan ve 1 milyon 206 bin 57 metreküp su tutma kapasitesine sahip olacak olan Eşeler Barajı'ndan Acıpayam'ın Eşeler, Yazır ve Dodurgalar mahallelerindeki 20 bin 450 dekar verimli tarım arazisinin sulanacağı bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milletvekili Dodurgalar Şahin TİN Acıpayam AK Parti Denizli Yerel Haberler

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Aziz Yıldırım transferi bitirdi! Jose Mourinho imzayı attı

Aziz Yıldırım transferi bitirdi! Jose Mourinho imzayı attı

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title