Haberler

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay Kırıkkale'de

AK Parti Van Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Beşir Atalay Kırıkkale’ye geldi.

AK Parti Van Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Beşir Atalay Kırıkkale'ye geldi.

Milletvekili Atalay, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl genel meclis Başkanı Şerafettin Atalay, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Çetin ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'la birlikte yapımı tamamlanan Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Programda Vali Kolat, okula Beşir Atalay isminin verilmesiyle ilgili Valilik Onay Belgesini takdim etti.

Ziyaret öncesi bir açıklama yapan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, "Prof. Dr. Beşir Atalay şu an Van Milletvekili ama Kırıkkale doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Aynı Üniversitede mastır ve doktorasını yaptı. Daha sonra Erzurum Üniversitesinde çalışmaları oldu. Devlet Planlama Teşkilatında Daire Başkanlığı yaptı. Marmara Üniversitesinde görev aldı. 1990 yıllında Kırıkkale Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görev yaptı. Çeşitli uluslararası kuruluşlarda çalıştı. Daha sonra Kırıkkale ve Van Milletvekili olarak parlamentoda görev aldı. İçişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Kırıkkale'ye geldiğimde kendileri ile çalıştık. İlimizde Güç Birliği Platformunda da çalışmalarımız oldu. Kırıkkale'mizde şuan devam eden iki milyar liralık yatırımların hepsinde imzası vardır. Allah kendisinden razı olsun. Bu okulumuzun yapımında, ayrıca Nur Cami, Hükümet Konağı ve yapılacak olan Adalet Sarayı projesinde da büyük katkıları oldu. İlimizdeki okulların proğrama alınmasında da ayrıca emekleri olmuştur." dedi.

AK Parti Van Milletvekili Prof. Dr. Sayın Beşir Atalay'da, "Biz buraya sizlerin dualarını almak için geldik. Siz gençlerin duaları bizler için çok değerli. Bizlere dua ederseniz çok mutlu oluruz. Değerli Valime, Belediye Başkanımıza ve eğitim yöneticilerimize de çok teşekkür ederim. Milletvekili seçildiğimde ilk iş olarak yatılı bir İmam Hatip Lisesi yapılması yönünde bir çabamız oldu. O zamanki Milli Eğitim Bakanımızdan rica ederek buranın programa alınmasını sağladık. Bizim tüm çabamız öğrencilerimizin iyi yetişmesi içindir. Önemli olan sizlerin derslerinize iyi çalışmanız ve güzel bir ortamda eğitim almanızdır. Ben bu okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kendi ismini taşıyan İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulunan Atalay, yapımı tamamlanan ve hizmete giren yeni Valilik hizmet binasını ziyaret ederek Valilik şeref defterini imzaladı.

Kent merkezinde yapımı tamamlanan şehitler parkınıda ziyaret eden Beşir Atalay, burada vatandaşlarla sohbet etti. - KIRIKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Beşir Atalay AK Parti Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

title