Haberler

AİÇÜ'de bahar şenliği coşkusu başladı

Güncelleme:

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) COVID-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen geleneksel bahar şenliği, yeniden start aldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) COVID-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen geleneksel bahar şenliği, yeniden start aldı. Bilim, spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yer alacağı şenlikler, yorucu bir eğitim dönemi geçiren öğrencilere yorgunluk atma imkanı sunacak.

16-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bahar Şenlikleri, resim sergisi ile açıldı. Şenliklerin ilk gününde Öğrenci Yaşam Merkezi'ndeki resim sergisinin açılışını yapan AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, daha sonra 15 Temmuz Çok Amaçlı Spor Salonu'nda düzenlenen masa tenisi turnuvasında öğrencilerle masa tenisi oynadı.

Pandemi sonrası 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde yeniden bir araya gelinen öğrencilerin ders ve sınav yorgunluğunu atmaları için düzenlenen Bahar Şenliği etkinliklerine tüm öğrencilerin katılımını beklediğini belirten Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, "Uzun bir aranın ardından sağlık ve sıhhat içerisinde güzel bir ortamda bahar şenliklerimizi başlatıyoruz. Doğa ile iç içe, sakin ve huzurlu bir yapıya sahip kampüsümüzde düzenlenen bahar şenliğine emeği geçen tüm arkadaşlara ve öğrencilere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Beş gün boyunca merkezi kampüs ve sağlık yerleşkesinde yapılacak Bahar Şenliklerinde hem konferans, söyleşi ve seminerlerden oluşan bilim ve kültür şenliği, hem sanat ve spor şenliği hem de müzik ve eğlence şenliği yapılacak. Şenliğin ilk günü olan 16 Mayıs Pazartesi saat 19.00'da ünlü sanatçı İlyas Yalçıntaş, düzenlenen konserde öğrenciler ve sevenleri ile bir araya gelecek. Bahar Şenliği, 27 Mayıs'ta düzenlenecek Aşıklar Atışmasıyla sona erecek. - AĞRI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bahar Şenlikleri 15 Temmuz Ağrı Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title