Haberler

AB Proje ve Yönetim Eğitim Programı Düzenlendi

Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Mediko Sosyal Binası Konferans Salonu’nda Avrupa Birliği (AB) Proje ve Yönetim Eğitim Programı düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Mediko Sosyal Binası Konferans Salonu'nda Avrupa Birliği (AB) Proje ve Yönetim Eğitim Programı düzenlendi.

Üç gün süren ve Üniversitenin akademik ve idari çalışanları ile öğrencilerin katıldığı program İpekyolu Kalkınma Ajansı'ndan gelen uzmanın İpekyolu Kalkınma Ajansı'nı tanıtım sunumuyla başladı. Daha sonra ise Zirve Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Uzmanı Bora Akince tarafından yapılan sunumlarla devam etti. Eğitimin üçüncü gününde Güzel Sanatlar Fakültesi'nde bir araya gelen katılımcılar uygulamalı olarak proje yazıp eksiklikleri kontrol etti.

Akince yaptığı sunumlarda Avrupa Birliği Erasmus+, TÜBİTAK 1001 ve Ulusal Ajans Proje formatlarını anlatarak nasıl hazırlanacağı konusunda bilgiler verdi. Akince yaptığı sunumlarda proje döngüsünü, ihtiyaç sorun analizini, sorun analizinin nasıl yapılacağını, amaç ve genel amacın belirlenmesi, planlama ve uygulama değerlendirme ve takip üzerinde durdu.

Daha sonra Erasmus+, TÜBİTAK 1001, 1002, 1003, 1005, 1007, 3001 ve 3501 ve KOSGEB Girişimcilik Destek Programlarını anlatan Akince Esramus+ Hibe Programları, Ulusal Ajans hibe başvuru sayısı, hibe sağlanan başvuru sayısı, yurtdışına giden katılımcı sayısı, tahsis edilen hibeleri açıkladı. Programın hedef kitlesini, ne tür projeler yapılabileceğini, proje yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri, başvuru süreçleri ve tarihleri üzerinde duran Akince proje örnekleri gösterdi.

Ardından TÜBİTAK projelerine değinen Akince, 1001, 1002, 1003, 1005, 1007, 3001 ve 3501 projelerini tek tek anlatarak başvuru sürecini, proje başvuru alanlarını, değerlendirme kriterlerini ve projelerin neden reddedildiğini açıkladı.

Akince daha sonra ise KOSGEB Girişimcilik Destek Programları, teknogirişim ve kuluçka sürelerini anlatarak sunumlarını bitirdi. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Adıyaman Üniversitesi Zirve Üniversitesi Avrupa Birliği İpekyolu Ekonomi Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

24-25 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum!
Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title