Yerel Seçimlere Doğru

Yerel Seçimlere Doğru

MHP Odunpazarı Belediye Başkan adayı Edizgil'in, seçim bürosu açıldı.

Yerel Seçimlere Doğru

MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil'in, seçim bürosu düzenlenen törenle açıldı.

Atatürk Bulvarı'ndaki seçim bürosunun açılışına, MHP Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, MHP Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Murat Sanlar, il ve ilçe teşkilat mensuplarıyla çok sayıda partili katıldı.

Çalışıcı, burada yaptığı konuşmada, MHP Eskişehir adaylarının ve MHP İl teşkilatının seçime hazır olduğunu söyledi.

Devlet yönetmenin kolay olmadığını ve çok çalışmak gerektiğini belirten Çalışıcı, şunları kaydetti:

"Devlet yönetmek, çocuk oyuncağı değildir. Birilerinin kaprislerini tatmin yeri değildir. Biz gönüller yıkmayacağız, gönüller yapacağız. Göz yaşlarını sileceğiz, yaralara merhem olacağız. Milletimizi sımsıcak bir yürekle kucaklayacağız. Büyükşehir Belediyesinin o taş duvarları sizlere sıcak duygularla gülümseyecek."

Edizgil ise MHP'den Odunpazarı Belediye Başkanlığına aday olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Biz hizmet anlayışımızı ecdadımızın 'yaşa ve yaşat' ilkelerine bağlı kalarak uygulayan bir siyasi geleneğin mensuplarıyız. Biz, Türkiye sevdasıyla kalpleri atan, Türk milletinin varlığını kendi varlığına armağan eden, vatanımızın, milletimizin, bayrağımızın, düşmanlarına aman vermeyen, yetim hakkı yemeyen bir gelenekten geliyoruz" dedi. - Eskişehir