Haberler

Ah bu şarkıların gözü kör olsun

Yeşim Mutlu

Yeşim Mutlu

Fotoğrafçı Influencer Dijital İçerik Üreticisi
11.11.2021 03:52

Pandemi de en çok dinlediğim sanatçıların başında Zeki Müren geliyor. Spotify her ne kadar 2021'de en çok dinlediğim şarkı listesini henüz açıklamadıysa da ben çok net biliyorum. Zeki Müren'den "Ah bu şarkıların gözü kör olsun" sayısız sayısız kez dinledim.

Sanat güneşimiz Zeki Müren vefatının çok ardından sonra da sanatı ve müziğiyle ruhlarımıza katkı sağlamaya devam ediyor. Ruhumuz kadar birçok öğrencinin de hayallerini gerçekleştiriyor. Bildiğiniz gibi; 26 Mart 1996 tarihinde yapmış olduğu vasiyetnamesi ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Türk gençlerine eğitim imkanı sağlamak amacıyla tüm mal varlığının yarısını Türk Eğitim Vakfı'na, diğer yarısını ise; şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden bir Mehmetçik'in ailesi ile şehit ve gazi Mehmetçik çocukları ile birlikte yakınlarına destek vermek amacıyla TSK Mehmetçik Vakfı'na bağışlamıştı. TEV Zeki Müren Fonu'ndan verilen 3.638 burs imkanı ile öğrencilere destek sağlanmış. (TEV verileri)

Son dönemde uzmanlar müziğin ve özellikle Zeki Müren şarkıları dinlemenin ruhumuza iyi geldiğinden bahsediyor. TEV, uzmanların açıklamalarından ilham alarak "Zeki Müren Spotify" listesi oluşturmuş.

Ah bu şarkıların gözü kör olsun

Zeki Müren'i ve eğitime olan katkılarını gelin hepimiz birlikte analım.

Umarım benim kadar sizde çok keyifle dinlersiniz.

Yeşim Mutlu

title