Besim Türkoğlu - Besim Türkoğlu Yazıları - Haberler.com
Haberler
Haberler

Besim Türkoğlu Yazıları

Besim Türkoğlu

Besim Türkoğlu

Psikolojik Danışman / Hasan Kalyoncu Üniversitesi

1994 yılında Hatay’da doğdu. 2018 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2015 yılından itibaren çeşitli televizyon programları ve konferanslarla çalışmalarını geniş kitlelere duyurdu. Gaziantep Olay TV’de Rehberlik Köşesi, BBN TÜRK TV’de Ajanda köşesini yaptı. Ülke TV’de yayınlanan Genç Vizyon programının da Psikolojik..

Yazarın Tüm Yazıları

Sınav kaygısı

Sınav kaygısı

Sınav yaklaştıkça kaygım artıyor. Sınav anında bildiklerimi unutacakmışım gibi hissediyorum. Beklentileri karşılayamazsam mahcup olurum. Bir yıl..
08.06.2022
Başarının sırrı

Başarının sırrı

Sır ayan beyan olmayandır, bilinmeyendir, gizlenendir. Bu doğrultuda başarı bir sırra dayanmaz. Çünkü başarılı olmak için neler yapmamız gerektiğini..
25.04.2022
Hafıza teknikleri, hafıza tacirleri

Hafıza teknikleri, hafıza tacirleri

Hafıza teknikleri popüler yaklaşımların ve pazarlama stratejilerinin güçlü bir argümanı olmuş durumda. Durum böyleyken hafıza teknikleri adı altında..
16.09.2021
Ders çalışma alışkanlığı kazanmak

Ders çalışma alışkanlığı kazanmak

Kazanılmış İşlevsel Otonomi Son zamanlarda aldığınız kilolardan şikayetçi olarak spora başlamaya karar veriyorsunuz. Spor yapmak fazla..
07.09.2021
Doğru tercih listesi nasıl hazırlanır?

Doğru tercih listesi nasıl hazırlanır?

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih dönemine çevrildi. Peki doğru tercih listesi nasıl hazırlanır? 1 ) Tercih listenizi,..
02.08.2021
Motivasyonunuzun bozulduğunu düşünüyor musunuz?

Motivasyonunuzun bozulduğunu düşünüyor..

Dikkat : Bu bir motivasyon yazısı değildir. Öğrencilerin motivasyon arayışı ve çevredeki insanların motivasyon verme kaygısı aslında motivasyonu..
17.06.2021
Deneme sınavları neden gerçeği yansıtmaz?

Deneme sınavları neden gerçeği yansıtmaz?

Pilotların gerçek uçuş deneyimine hazırlandıkları simülatörler , futbolcuların gerçek maça hazırlandıkları antrenmanlar ve öğrencilerin deneme..
09.06.2021
Öğretmenin çırağı olmak

Öğretmenin çırağı olmak

Yalnızca piyanonuzdaki tuşların yerini öğrenmekle Mozart'ın 40.Senfonisini akıcı bir şekilde çalabilir misiniz ? Veya uçak kullanmayı bilmeyen..
14.05.2021
Ösym'nin soru tarzını anlamak

Ösym'nin soru tarzını anlamak

Soru çözmek sınavlara hazırlık sürecindeki öğrenciler için anladığını uygulama, uyguladığını pratikleştirme açısından son derece önemli. Ancak tüm..
08.05.2021
title