Öğretmenden, öğrencilerine 20 dolarla hayat boyu unutamayacakları ders! Tüm sınıf pür dikkat izledi - Haberler
Haberi Paylaş

Öğretmenden, öğrencilerine 20 dolarla hayat boyu unutamayacakları ders! Tüm sınıf pür dikkat izledi

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Yaşam
 - Güncelleme:

Sosyal medyada viral olan bir videoda, öğretmenin öğrencilerine 20 dolarla verdiği ders çok beğenildi. Elindeki 20 doları büken ve üzerine basan öğretmenin "Hayatta birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz ancak bu sizin değerinizin kaybolduğu anlamına gelmez" sözleri dikkat çekti.

Bir öğretmenin, öğrencilerine kendi öz değerlerini anlatmak adına yaptığı hareket, sosyal medyada çok konuşuldu. Sosyal deney videosu olduğu belirtilen videoda, elinde 20 dolarla sınıfa gelen bir öğretmen, "Bu parayı kim ister?" diye sordu. Tüm sınıfın parmak kaldırdığını gören öğretmen, deneyin ikinci aşamasına geçti.

Öğretmen, parayı buruşturduktan sonra yeniden sınıfa dönerek "Bu parayı şimdi kim ister?" diye sordu. Sınıfın hepsinin bir kez daha parmak kaldırdığını gören öğretmen, bu sefer deneyin üçüncü aşamasına geçti.

Öğrencilerini paradan vazgeçirmeye kararlı olan öğretmen, bu sefer de 20 doları yere atarak üzerine basıyor ve bir kez daha sordu "Şimdi bu parayı istiyor musunuz?" öğrencilerin yine parmak kaldırdığını gören öğretmen, onlara hayat boyu unutamayacakları bir ders verdi.

20 dolara ne olursa olsun öğrencilerin onu istediğini belirten öğretmen, "İşte sizler de böylesiniz. Hayatta başınıza birçok zorluk gelebilir, kötü durumlarda kalabilirsiniz. Ancak değeriniz hiçbir zaman kaybolmaz" ifadelerini kullandı. Söz konusu video, sosyal medyada çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Sosyal Medya, Öğretmen, Yaşam, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

VATANDAŞ1:

para yıprandığı için  eksiğine gider bizde

Gam Inpla:

Adam hakli, layik oldugunuz sekilde yasiyormusunuz. Bizim ulkeye bak mesela :))

Hamit Gündoğdu:

Neyse ki verilen hayat dersi ve mücadelenin nasıl olması gerektiğine ait çok mantıklı bir örnek ama Türkiye'de değil velev ki ülkemde olmuş olsaydı bu olay bütün vermek istediği ders bir kenara bırakılır herkez bir hamasetin içine girerdi. Yinede örnek iyi olmasına rağmen TL ile değil orjinaline sadık kalarak dolar ile yapılması doğru ve gerçekçi olur.

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title