Haberler

Kop Dağı Geçidi'nde Kar ve Tipi Nedeniyle Ulaşımda Aksamalar

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bayburt-Erzurum kara yolundaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Bölgede yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekiyor, ağır tonajlı araçlar yolda kalıyor. Bayburt Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ağır tonajlı ve kış lastiği kullanmayan araçların geçişine izin vermiyor. Karayolları ekipleri ise yolun trafiğe açık kalması için temizlik ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bayburt- Erzurum kara yolundaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Bölgede dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklarla etkisini sürdürüyor. Yoğun tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü güzergahta sürücüler ilerlemekte güçlük çekti, ağır tonajlı bazı araçlar yolda kaldı.

Bayburt Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, bölgedeki tipi ve yağış nedeniyle ağır tonajlı ile kış lastiği kullanmayan araçların geçişine izin verilmiyor. Ekipler, geçidi kullanan diğer araçların sürücülerini dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.

Karayolları ekipleri ise yolu trafiğe açık tutmak için ana güzergahta temizlik ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AA / Yaşam

Kop Dağı Erzurum Bayburt kar Ulaşım Hava Durumu Trafik Yaşam Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title