Haberler

Kars'ta 8 cadde ve 3 mahallede maskesiz gezmek yasak!

Güncelleme:

Kars'ta yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bazı cadde ve mahallelerde maskesiz gezmek yasaklandı.

Kars'ta yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bazı cadde ve mahallelerde maskesiz gezmek yasaklandı. Maskesiz dolaşan vatandaşlara cezai işlem uygulanacak.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi Kars'ta bazı cadde ve mahallelerde maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti.

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda Faikbey Caddesi, GAMP Caddesi, Atatürk Caddesi, Kazımpaşa Caddesi, Dr. Metin Sözen Caddesi, Ordu Caddesi, Şehit Yusufbey Caddesi ve Halitpaşa Caddesinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Merkez Mahallesi Hapan mevkisinde 3 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske takmanın zorunlu hale getirilmişti.

"Maskesiz dolaşanlara polis cezai işlem uyguluyor"

Kars'ta alınan karar gereğinde 8 cadde ve 3 mahalle de maskesiz dolaşan vatandaşlara polis ekiplerince cezai işlem uygulanacak. Polis ekiplerinin sürekli görev yaptığı caddelerde vatandaşlar sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda uyarılıyor. Polis ekipleri özellikle maskelerin çenede taşınmasına müsaade etmiyor. Vatandaşları sık sık uyaran polis gerekli gördüğü durumlarda ise ceza kesiyor.

"Kendi sağlıkları için maske takmalı"

Öte yandan cadde ve sokaklarda alınan önlemlere rağmen maskesiz dolaşan vatandaşlar, kendi sağlıklarını ve vatandaşların sağlıklarını tehlikeye atıyor. Kovid-19 ile mücadelede en etken rol oynayan 'sosyal mesafe ve maske takma' konusunda vatandaşların duyarlı olması bekleniyor. Sürekli uyarıların yapıldığı cadde ve sokaklarda vatandaşlardan da yapılan uyarılara uymaları istendi. - KARS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Koronavirüs Kars Yaşam Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Bakmadan Geçme

Minnesota TW Dallas Mavericks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 31 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Sakaryaspor Bodrumspor maçı CANLI izle! (HD) 30 Mayıs Sakaryaspor Bodrumspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 30-31 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 30-31 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 30 Mayıs Perşembe yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında?
Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

title