Haberler

Başkan Mahallemizde Ekibi Yunus Emre Mahallesinde

Abone Ol

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın “Başkan Mahallemizde” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın "Başkan Mahallemizde" projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 250 kişilik ekibi ile birlikte 21. mahalle olarak bu kez Yunus Emre Mahallesindeydi. Başkan Yazgı, her zaman olduğu gibi sabah saat 08.00'de tüm ekipleri bir araya toplayıp Yunus Emre Mahallesine gitti. Başkan Yazgı'nın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri Yunus Emre Mahallesinin dört bir yanına dağılarak cadde sokak ve parklarda temizlik çalışmasının yanı sıra asfalt ve kaldırım çalışmaları da gerçekleştirdi. Rögar kapakları değiştirildi. Kanalizasyon çalışması yapıldı. Parklar ve oyun alanları bakıma alındı. Trafik işaret levhaları ve yol çizgilerini yeniledi. Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü evleri, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Yunus Emre Mahallesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Belediyeye ait birçok birim elemanları gün boyunca mahallede çalışma yaptı.

Başkan Yazgı, Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Ramazan Yurddaş ve Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleriyle birlikte Yunus Emre Mahallesinde bulunan okulları, eğitim kurumlarını ve bakımevini ziyaret ederek, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti. Öğretmenlerin istek ve önerilerini dinleyen Başkan Yazgı ve beraberindekiler Yunus Emre Mahallesinde faaliyet gösteren esnaflarla da bir araya geldi. Mahallede bulunan 10 No'lu Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek görevli sağlık personellerine kolaylıklar dileyen Başkan Yazgı, beraberinde meclis üyeleri ve başkan yardımcılarıyla ile birlikte ev ziyaretleri de gerçekleştirdi. Başkan Yazgı, ilk olarak Diyarbakır'da gazi olan Veli Gürsoy ve daha sonrada Batman'da gazi olan Ramazan Batur ile görüştü. Başkan ev ziyaretleri kapsamında son ziyaretini Yunus Emre Mahallesinde ikamet eden Şehit Bestami Cebişli'nin ailesine gerçekleştirdi. Başkan Yazgı şehidin ailesini evinde ziyaret edip hayır dualarını aldı. Akşam ise Yunus Emre Mahallesindeki vatandaşlarla Mahalle Meclisinde bir araya gelen Başkan Yazgı, vatandaşların sorularını cevaplayıp istek ve önerilerini dinledi. Mahalle Meclisi alanında Başkan Yazgı, ailelerle hasbihal ederken, çocuklar da palyaçolar eşliğinde eğlenceli oyunlar oynayıp, sürpriz hediyelerle doyasıya vakit geçirdi. - AKSARAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Haluk Şahin Yazgı TEM Otoyolu Aksaray Yaşam Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title