Haberler

  Babasının Yüzünü Kara Çıkarmayacak

  İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: >=====================================================Babasının mezarına bıraktığı mektupta "Pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" yazarak gündeme gelen ve pilot olması için gerekli imkanların Türk Hava Kurumu tarafından sağlanacağı...

  İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:

  >

  =====================================================

  Babasının mezarına bıraktığı mektupta "Pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" yazarak gündeme gelen ve pilot olması için gerekli imkanların Türk Hava Kurumu tarafından sağlanacağı Somalı şehit madenci Ali Yüksel'in kızı Betül Yüksel, "Hem babama daha yakın olmak, hem de Atatürk'ün kızı gibi olmak istediğim için pilot olmak istiyorum" dedi.

  13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen cumhuriyet tarihinin en büyük maden faciasında yaşamını yitiren Ali Yüksel, geriye ikiz evlatlarını bıraktı. Yüksel'in 11 yaşındaki kızı Betül Yüksel, facianın üzerinden bir yıl geçtikten sonra babasının mezarına bıraktığı mektupta, "Pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" yazmıştı. Yüksel'in bu mektubunun ardından pilot olması için gerekli imkanların Türk Hava Kurumu tarafından sağlanmasını kapsayan bir protokol imzalanmış, Betül THK'nın reklam yüzü olmuştu. Pilotluk eğitimi almak için 18 yaşına gireceği günü iple çektiğini belirten Betül Yüksel, hem gökyüzünde babasına daha yakın olmak, hem de Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen gibi olmak için pilot olmaya karar verdiğini söyledi.

  "Türk Hava Kurumu beni okutacak" Babasının mezarına bıraktığı mektubun gazeteciler tarafından görüldüğünü ve ardından Türk Hava Kurumu'ndan pilotluk eğitimi konusunda destek geldiğini belirten Betül Yüksel, "Babamın mezarına bıraktığım mektupta onun 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlamıştım ve pilot olacağımı yazmıştım. Hem babama daha yakın olmak, hem de Atatürk'ün kızı gibi olmak istediğim için pilot olmak istiyorum. Türk Hava Kurumu beni okutacak. Çabucak 18 yaşıma gelip pilot olmak istiyorum" diye konuştu.

  "Gökyüzünde babasına daha yakın olacağını düşünüyor" Oğlu Furkan'ın astronot, kızı Betül'ün pilot olmak istediğini kaydeden anne Ergül Yüksel ise şunları söyledi: "Bu saatten sonra çocuklarımın okuması tek dileğim. Kızım önceden anaokulu öğretmeni olmak isterdi ama kazadan sonra pilot olmak istedi. Gökyüzünde babasına daha yakın olacağını düşünüyor. Babasının göklerde olduğunu düşünüyor."

  "Maalesef unutuldu" Anne Ergül Yüksel, facianın üzerinden zaman geçince senede bir hatırlandıklarını da belirterek, "Üç yıl oldu. Artık senede bir hatırlanıyoruz. Yürüyüşlerde çok az insanız. Maalesef bu olay unutuldu. Dava da ilerlemiyor. Çok acı ama unutuldu. Benim tek beklediğim, suçluların yargılanması. Eşim yaşasaydı her şey daha güzel olurdu. Evlatlarımızı beraber büyütürdük" dedi.

  =====================================================

  İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi

  >

  İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

  >

  >

  >

  >

  İhlas Haber Ajansı hakkında

  İhlas Haber Ajansı'na ulaşmak için

  >

  Kaynak: DailyMotion.com / Yaşam

  Mustafa Kemal Atatürk İhlas Haber Ajansı Ali Yüksel Yaşam Haberler

  Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

  Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

  Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

  Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

  Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

  Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

  Bakmadan Geçme

  26 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 26 Temmuz burç yorumları nedir? RUZOMBEROK- TRABZONSPOR MAÇI CANLI İZLE #128308 Ruzomberok- Trabzonspor maçı şifresiz mi, hangi kanalda, saat kaçta? Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için imza töreni düzenledi! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri ile kaç yıl anlaştı? Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili hangi gece? Mevlid Kandili ne oluyor, neler yapılmalı? Karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Olay ne, nerede oldu? 2024 okul servisi aylık ücreti ne kadar oldu? Servis ücretlerine zam mı geldi? İstanbul zamlı okul servis ücretleri ne kadar? TFF, 2024- 2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar?
  4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

  4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

  title