Haberler

Ayvalık'ta Kuvvetli Fırtına ve Yağış Hasara Yol Açtı

Güncelleme:

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde kuvvetli fırtına ve yoğun yağış nedeniyle Altınova Mahallesi'nde sahil kıyıları, yazlık evler, balıkçı tekneleri ve çocuk oyun parkları zarar gördü. Ayvalık Belediyesi ekipleri hasarları gidermek için gece boyu çalışmalarını sürdürdü.

Fırtına ve yağış Altınova sahilini savaş alanına çevirdi

BALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, kuvvetli yağışa ve şiddetli yağışa Ayvalık merkez kadar ilçe merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Altınova Mahallesi'ni de vurdu.

Altınova'nın sahil kıyılarında yürüyüş yolları üzerindeki asfaltı da yutan olumsuz hava şartları, sahil bandındaki balıkçı teknelerine büyük zarar verdi.

Kuvvetli fırtına ve yoğun yağışın ardından Altınova Sahil mevkiinde pek çok yazlık evin bahçesi de sular altında kaldı.

Taşan deniz nedeniyle sahil bandındaki çocuk oyun park ekipmanlarının da zarar gördüğü bölgedeki pek çok yazlık işletmeye ait dükkanlarda da maddi zararlar oluştu.

Sahil bandındaki kilit parke taşlarda fırtına nedeniyle yerlerinden söküldü ve yayalara geçit vermez bir hale geldi.

Pek çok yolun sular altında kaldığı Altınova Mahallesi'nde, kuvvetli fırtına ve yağış nedeniyle ekili araziler de zarar gördü.

Bölgedeki hasarı yerinde inceleyen Altınova Mahallesi'nden sorumlu Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ethem Vardı, olumsuz hava şartları nedeniyle sahil yolunun adeta yok olduğunu söyledi.

Ayvalık Belediyesi bünyesindeki tüm ekiplerin olumsuz hava şartlarından daha fazla etkilenmemesi için gece boyu mesai yaptığını belirten Vardı, "Ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla da birlikte çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Şu anda olumsuz hava şartlarından zarar gören bölgelerimizde hummalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umuyoruz ki yarına güzel bir günle uyanırız" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Altınova Mahallesi Balıkesir Altınova Fırtına Ayvalık Çocuk Doğal Afet Hava Durumu Yerel Haberler Yaşam Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title