Haberler

Ayvalık Belediyesi'nden Engellilere 'Sevgi' Yemeği

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ilçede eğitim gören engellilerle öğle yemeğinde buluştu.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ilçede eğitim gören engellilerle öğle yemeğinde buluştu.

Ayvalık Belediyesi'ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde düzenlenen yemekte; Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Başkanı Güler Çapraz Özlemiş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu eski Genel Başkan Yardımcısı Ömer Uğur, Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi İşletmecisi Özer Uygun, engelli eğitimcileri, engelliler ve aileleri hazır bulundu.

Engellilerle birlikte yemek yiyen, onlarla neşeli sohbetler eden Başkan Gençer'in söz konusu organizasyondan müthiş keyif aldığı adeta her halinden belli oluyordu.

Düzenlenen yemekle ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün Ayvalık'ta büyük bir coşkuyla kutlandığını vurgulayarak, "Zaten Ayvalık engelliler konusunda duyarlılığını yıllardır bilinen bir gerçek. Ayvalık'ta engelli farkındalığı çok uzun bir süredir oluşmuş durumda. Bugün de engellilerimiz ve aileleriyle birlikteyiz. Onlarla projelerimizi konuştuk. Engelsiz Cafe ve zaman zaman spor müsabakaları yapmanın yanı sıra ilçemizin kırsal mahallelerinden şehir merkezine gelen engelli çocuklarımızın nasıl daha fazla eğitim görebilmelerinin sağlanabileceğine ilişkin fikir alışverişlerinde bulunduk. Ayrıca burada diş sağlığı ile ilgili 150'nin üzerinde engelli çocuğumuza diş taraması yapıldı. Bu konuda İzmir'den 14 tane gönüllü diş hekimi geldi. Bu taramaları ve tedavileri gerçekleştirdiler. Bu da bizi çok mutlu etti. Bu çalışmayı daha da sık bir şekilde yapacağız. Ayvalık Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü çok güzel çalışıyor. Yaşlılarımıza, engellilerimize yönelik çok geniş bir alanda hizmet veriyorlar. Bu çalışmalar ve ekip arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Hep yeni projeler üretiyoruz. Bunun yanı sıra da Ayvalık Özel Zeytin Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte de çalışmalar yapıyoruz. Onlarla da güzel projelere imza atıyoruz." dedi.

Ayvalık'ta 'Engelsiz Cafe' projesini detaylarını da anlatan Başkan Gençer, "Ayvalık'ta gerek belediyemiz, gerekse de ilçemizde engellilere yönelik faaliyet gösteren derneklerle, özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören engelli çocuklarımızın çalışacakları Engelli Cafe'yi hayata geçireceğiz. Eğitim gören engellilerimize bir fırsat tanımamız gerektiğine inanıyorum. Belediye olarak bu konuda projemizin hazırlıklarını yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yaz sezonuna kadar Ayvalık'ımıza tüm personeli engellilerden oluşan bir kafeterya kazandıracağız" diye konuştu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in ev sahipliğinde düzenlenen öğle yemeği, engellilerle çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Rahmi Gençer Balıkesir Ayvalık Yaşam Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title