Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan adam, 40 milyonluk servetini TEV'e bağışlamış

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan adam, 40 milyonluk servetini TEV'e bağışlamış

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Bolu'da 2 gündür haber alınamayan Ulvi Eker'in cansız bedeni, çilingir yardımıyla girilen evinde bulundu. Eker'in yaklaşık 40 milyonluk servetini yaklaşık 4 ay önce Türk Eğitim Vakfı'na bağışladığı ortaya çıktı.

Salı günü Karaçayır Mahallesi Şirin Sokak'ta yalnız yaşayan Ulvi Eker'den 2 gündür haber alamayan yakınları durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine Eker'in yaşadığı eve itfaiye, 112 Sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekiplerinin zile basmasına ve kapıyı tıklatmasına tepki verilmemesi üzerine olay yerine çilingir çağırıldı.

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan adam, 40 milyonluk servetini eğitime bağışlamış

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Çilingir yardımıyla girilen evde Eker'in yerde hareketsiz yattığı görüldü. Sağlık ekiplerinin kontrolünde Ulvi Eker'in kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirlendi. Ulvi Eker'in cenazesi öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi.

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan adam, 40 milyonluk servetini eğitime bağışlamış

40 MİLYONLUK SERVETİNİ ÇOCUKLAR İÇİN BAĞIŞLAMIŞ

Yalnız yaşayan ve çocukları olmayan Ulvi Eker'in ölmeden 4 ay önce yaklaşık 40 milyon liralık servetini Türk Eğitim Vakfı'na bağışladığı ortaya çıktı. Ulvi Eker'in cenazesini kaldırmasını istediği Türk Eğitim Vakfı'nın Şubeler Genel Koordinatörü Ömer Turna, "Ulvi bey yaklaşık 5 ay önce bizleri Bolu'ya davet ederek tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı'na bırakmak istediğini söyledi. Bizimle noterde vekaletname düzenledi. Kendi adına kayıtlı banka hesaplarındaki paraları ve taşınmazları mahkeme sonucunda Türk Eğitim Vakfı hesaplarına geçecek. Dolayısıyla burada biriken parayla Ulvi bey adına başarılı ancak ekonomik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vereceğiz. 40 milyon civarında bir mal varlığı olduğu söyleniyor. Böyle bir mal varlığı çıktığı takdirde biz yılda 500 öğrenciyi okutacak kadar büyük bir meblağ oluşturuyor. Bu da Türkiye'de sayılı bir bağış oldu" dedi.

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan adam, 40 milyonluk servetini TEV'e bağışlamış

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Faruk Çidem

Haber Yorumları (9)
: 40 MİL-CEBE İNDİRİLEN PARA - 500 ÖĞRENCİ = TÜRKİYE EĞİTİM VAKFI .
NİHAL GENECİ: Çocuklara yüklenmeyin ortada bir taktik yoktu Daha doğrusu günümüz modern futbolun taktiği yoktu Ben 180 dakika boyunca onu aradım çözmeye çalıştım HEYHAT !
AYKUT : Bu ülkenin hiçbir kurumuna güven kalmadı ki çok normal bu yorumlar. Hiçbir şeye güzel yorum yapamaz olduk. Yazık ülkemin haline.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title