Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın - Bugün
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gaziantep'te basın mensuplarıyla bir araya geldi
Çeşitli programlara katılmak için Gaziantep'e 2 günlük ziyarette bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep yerel basınıyla sohbet toplantısında buluştu. Toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin ortaklığında Kıbrıs'ın yeşil adaya dönüştürülecek projenin başlayacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Tatar, Kapalı Maraş'ı pandemiye rağmen 250 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade etti. Fırsat buldukça Türk halkıyla birlikte olduğunu ifade eden Tatar, "Benim siyasetim hep böyle olmuştur. Türkiye'nin çeşitli bölgelerini ziyaret ediyorum. Fırsat buldukça Türk halkıyla birlikte oluyorum. Türk halkı ile KKTC'nin daha da yakınlaşması için bu tür çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum.
Yakın - Bugün
ABD'de yolcunun hostese saldırması sonucu rota değiştiren uçak acil iniş yaptı
American Airlines'a ait uçakta "maske takma uyarısı" nedeniyle çıktığı iddia edilen olayda kadın kabin görevlisine saldıran "business class" yolcusu yüzünden en yakın hava alanının bulunduğu Denver kentine iniş yapıldı.
Yakın - Bugün
Galatasaray'dan Arda Turan ve Sacha Boey'in sakatlıkları ile ilgili açıklama
"ARDA KOŞULARA BAŞLADI, BEKLEDİĞİMİZ CEVABI ALDIK" Arda Turan'ın iyileşme sürecinin iyi gittiğini ve koşulara başladığını vurgulayan İnce, "Takımımızda ufak tefek toplam iki tane oyuncu sıkıntısı var. Hafta içi olan sakatlıkları bugüne kadar maçlara çok şükür yetiştirebildik. Onlarda sıkıntı yaşamadık ama yararlanamadığımız iki tane oyuncumuz var. Arda kardeşimizin deltoid ligament dediğimiz ayak bileği iç yan bağlarında ciddi anlamda, tama yakın bir yırtılma söz konusuydu.
Yakın - Bugün
ABD Başkanı Biden'ın sosyal harcama planının yeni çerçevesinin detayları belli oldu
Planda yer alan vergi düzenlemeleriyle 10 yılda toplam 2 trilyon dolara yakın vergi geliri sağlanması hedefleniyor.
Yakın - Bugün
Avrupa Merkez Bankası, enflasyonun gelecek yıl düşmesini bekliyor
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyonun; enerji fiyatlarındaki artış, ekonomik toparlanma ile birlikte talebin artması ve tedarik sıkıntılarından kaynaklandığını belirterek, "Enflasyonun yakın vadede daha da yükseleceğini ancak önümüzdeki yıl içinde düşüşe...
Yakın - Bugün
UYAP Akademi yenilendi
Yakın zamanda çevrimiçi sınıf eğitimi uygulaması ile UYAP Akademi Mobil uygulamasının erişime sunulması ile UYAP Akademi'nin e-Devlet kapısına entegre edilmesi hedefleniyor.
Yakın - Bugün
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Ufuk Avrupa, Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma (ESC) Programları 2021-2027 Dönemi...
Katılım Anlaşması imzalanan diğer Program olan Ufuk Avrupa Programının önemi nedir? Ufuk Avrupa Programı, bugüne kadar dünyada en büyük bütçeli sivil Ar-Ge ve yenilik programı olma sıfatını taşımakta. Programa ayrılan toplam 95, 5 milyar avroluk bütçeyle yeşil ve dijital Avrupa'nın temelleri atılacak. 2014-2020 döneminde özellikle son yıllarda performansını oldukça artıran ülkemiz, yakaladığı ivmeyi Ufuk Avrupa Programında da mutlaka sürdürmeli. Geçtiğimiz yedi yılda aldığımız 812 projemiz toplamda 277, 5 milyon avro tutarında fondan yararlandık. Önümüzdeki dönemde performansımızı daha da artırarak çok daha fazla proje ve fondan yararlanmayı hedefliyoruz. Bu niyetle, çalışmalarımızı TÜBİTAK'la işbirliği içerisinde geçtiğimiz yıldan bu yana sıkı bir biçimde sürdürmekteyiz. Üniversitelerle, özel sektörle, kamu kuruluşlarıyla, KOBİ'lerle sürekli yakın temas ve diyalog halindeyiz.
Yakın - Bugün
Babahaber27 Gazetesi yayın hayatına başladı
Halktan aldığı destekle kamu adına önemli bir görev yapan basın kuruluşlarının temel haber kaynağının da kentte yaşayanlar olduğuna dikkati çeken Özkurt, şunları kaydetti: "Bu anlayışla, medya kuruluşumuz halkın sorunlarına her zaman duyarlı olacaktır. Halktan aldığımız şikayet ve sorunları iddia olarak değil, ilgili isimlerden de açıklama alarak objektif bir şekilde kaleme alıp yorumlayacağız. Bu kentin dış dünyaya olumsuz bir şekilde yansıtılması yönündeki tavrımızı nettir. Algılar, iddialar veya varsayımlarla değil, elle tutulur belgeler ve somut açıklamalarla habercilik yapacağız." Öztürk, internet üzerinden de etkili bir yayın yapacaklarını, yakın zamanda görsel alanda da Gaziantep'te büyük ihtiyaç duyulan dijital TV'nin yayına başlayacaklarını sözlerine ekledi.
Yakın - Bugün
Almanya'da enflasyon 1993'ten beri ilk kez yüzde 4,5'e yükseldi
Almanya'da yıllık enflasyonun, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) tüm Avro Bölgesi için yüzde 2'ye yakın hedefinin çok üzerinde olması dikkati çekiyor.
Yakın - Bugün
Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak
Hakkari'de oturma eylemi, gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yakın Haberleri | Yakın Haber - Haberler - Yakın haberleri, son dakika yakın haber ve gelişmeleri burada. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gaziantep'te basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 19:15:44. #1.16#

title