Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın 3.6.2020
"Kişisel bakımda hayatı kolaylaştıran inovatif ürünler önem kazandı"
Akkiriş, "Bu süreçte biz de inovatif bir ürünle evde bakıma katkı sunuyoruz yakın bir zamanda lansmanını yaptığımız Braun Silk Epil Flex, dünyanın ilk tam esnek başlıklı epilatörü olarak, bu kategoriye uzun yıllardır getirdiğimiz en büyük inovasyon.
Yakın 3.6.2020
Son dakika haber | Şırnak'ta teröristlerin iki kez ateşe verdiği kütüphane yeniden hizmette açıldı
İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Kadir Babat yaptığı açıklamada, 2015 yılındaki terör saldırısında çıkan yangında 17 kişinin yaralandığını, kütüphanedeki kitapların tamamına yakınının da kullanılmaz hale geldiğini söyledi.
Yakın 3.6.2020
Konya'da bisikletliler için semazen şeklinde üst geçit yapılacak
"Türkiye'nin ilk bisiklet yaya üst geçidinin planlamasını tamamladık" Konya'ya yıllık 3 milyona yakın ziyaretçi geldiğine işaret eden Altay, şöyle devam etti: "Bu ziyaretçilerimizin de şehrimizi bisikletle gezmeleri için otellerimizle, acenteleriyle bir çalışmaya başlıyoruz.
Yakın 3.6.2020
Talas 7/24 Kütüphane ve Kültür Merkezi kapılarını açmaya hazırlanıyor
Kütüphanenin yapımına Kültür ve Turizm Bakanlığının büyük katkı sağladığının altını çizen Yalçın, "Kütüphanemizin hem tefrişatı hem de kitapların temini hususuna başta İl Kültür ve Turizm Müdürümüz olmak üzere, Kütüphaneler Genel Müdürümüz Hamdi Turşucu ve Kültür Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan çok yakın ilgi gösterdiler ve büyük katkı sağladılar.
Yakın 3.6.2020
Son dakika haberleri! Edenred'in Ticket Restaurant Yemek Kartı dijitalleşti
Sektörü, EdenredPay gibi NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojili ödeme yöntemleriyle tanıştıran Edenred, Ticket Restaurant Yemek Kartı'na "dijital" seçeneğini ekledi.
Yakın 3.6.2020
Son dakika haberi: Huawei, küresel akıllı saat sevkiyatında bu yılın ilk çeyreğinde ikinci sıraya yükseldi
IDC, yakın zamanda yayınladığı Küresel Üç Aylık Giyilebilir Cihaz İzleyici Raporu'nda, dünya çapında giyilebilir cihaz sevkiyatlarının 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 29,7 artarak 72,6 milyon adede ulaştığını açıkladı.
Yakın 3.6.2020
Bafra Ovası'nda tütün ekimi başladı
Tütün üreticisi Turgut Keleş ise geçen yıl 15 dekar alandan 2 tona yakın ürün aldığını, bu yıl hava şartları uygun olursa 2,5 tona yakın rekolte beklediğini söyledi.
Yakın 3.6.2020
MHP'li Aycan, Kovid-19 ile mücadelede yeni normal hayata geçişi değerlendirdi Açıklaması
Aycan, sözlerini şöyle sürdürdü: "65 yaş üstüne ve 18 yaş altına kısıtlamanın devam etmesi gerekiyor. Bundan sonra en önemli sorumluluk, kurallara uymaktır. Toplu taşıma araçlarının yüzde 50 kapasiteden yüzde 100 kapasiteye dönmesi erken oldu. Orada risk var, sosyal mesafeyi ortadan kaldırırsak yakın temas olur.
Yakın 3.6.2020
Siirt'te göletlere 55 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelince Kurtalan ilçesi Ekinli ve Yayıklı göletlerine 55 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı. Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, 6 baraj gölet havzasının faaliyete geçmesiyle kentin yakın zamanda su ürünleri üretimi alanında iddialı olacağını söyledi.
Yakın 3.6.2020
Meslek lisesi öğretmenlerinin ürettiği "temassız" el dezenfektan cihazı ilgi görüyor
Sınav dönemine kadar okullara cihazın yerleştirilmesi için çalıştıklarını anlatan Aydın, "Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarında en çok dikkat ettiğimiz şey şuydu, kişi ürününü alsın ve herhangi birine ihtiyaç duymadan kullanabilsin. Geliştirdiğimiz model 500'e yakın kişiyi dezenfekte ediyor.
Yakın 3.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
HEM OKUYACAK HEM KARİYER YAPACAK McMaster Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri'ne coop programıyla kabul edildiği için kariyer açısından büyük bir avantaj sağlayacağını anlatan Acar, şunları söyledi: "Coop, Kanada'da akademik eğitim ve maaşlı staj programlarının adıdır. Kanada'da üniversitede alınan eğitim ve maaşlı stajın bir olduğu sistem sayesinde öğrenciler okudukları bölüme göre bir işe yerleştirilirler ve öğrenci henüz okurken alanında tecrübe kazanmış olur. Mardin'de çok yetenekli insanlar çıkıyor ve imkan buldukça seslerini dünyaya yayıyorlar. Aziz Sancar gibi nice isimler var. Ben istiyorum ki özellikle köy okulları ve kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençler daha çok desteklensin. Bunun en güzel örneği de bizim buraya birkaç kilometre uzaklıktaki bir köyden çıkıp Nobel ödülünü alan Aziz Sancar hocamızdır. Desteklendiğimiz zaman başarabildiğimizi herkese gösterdik. Lisans eğitimi için burs imkanlarının kısıtlı olması sadece beni değil tanıdığım birçok arkadaşımı da etkiliyor. Ancak ileride alınabilecek burs imkanlarını da göz önünde bulundurarak seçimimizi yapabiliyoruz." 'ÇOK PAHALI OLDUĞU İÇİN ÜNİVERSİTE ELEMELERİ YAPTIM' Yurt dışında üniversitede okumak fikrinin lise 3'üncü sınıftayken düşündüğünü anlatan Acar, "11'inci sınıfın sonuna doğru üniversite araştırmalarına başladım. Aynı zamanda İngilizcemi geliştirmeye devam ettim. Bazı ülkelerde eğitim ücreti çok pahalı olduğu için üniversite elemeleri yaptım. Örneğin İngiltere'deki üniversiteler çok pahalıydı. Ayrıca, dünya sıralamasında en iyi olan üniversitelere baktım. İngiltere dışında yöneldiğim ülkelerin başında Kanada geldi. Kanada çok ilgimi çeken bir ülke oldu. Toronto, British Columbia, McMaster ve Waterloo üniversitelerine başvurdum ve hepsinden kabul gördüm. Böylesine çok iyi üniversitelerden kabul aldığım için çok mutlu ve gururluyum. Bölüm olarak ilgi alanım olan fizik ve bilgisayar bölümlerine başvuru yaptım. Üniversitelerin kendilerine özel online mülakatları vardı. Kabul edilmem sürecinde, katıldığım onca araştırma ve projelerin çok faydası oldu. Bu üniversitelerin hepsi Kanada'nın en iyi üniversiteleri. Dünya sıralamasında derece yapan üniversiteleridir. Yakın zamanda aldığım kabullerden birini onaylamam gerekiyordu.
Yakın 3.6.2020
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "Yurtlarımızdaki karantina sona erdi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "Yurtlarımızdaki karantina sona erdi. Yurtlarımızı, 700 bine yakın gencimiz için hazırlamaya başladık.
Yakın 3.6.2020
Antika radyo ve pikaplara atölyesinde yeniden "ses" veriyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, antika radyo ve pikapların tamirini yapan Nuri Korkut, geçmişin sesini gelecek nesillere aktarıyor. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan evli ve 2 çocuk babası Nuri Korkut (48) aile büyüklerinden kalma birkaç eski radyonun hatırasını yaşatabilmek için harekete geçti. Bu radyolara adeta yeniden hayat veren ve eski birçok radyoyu çalıştırabileceğini düşünen Korkut, atıl vaziyetteki radyoların yanı sıra satın aldığı bozuk eski radyoların tamirini de yapmaya karar verdi. İkamet ettiği Kepez Mahallesi'ndeki apartmanın zemin katında 10 yıl önce 30 metrekarelik atölye kuran Korkut, mesai saatlerinin dışında kalan zamanını burada geçirerek, çok sevdiği antika radyo ve pikaplara yeniden "ses" veriyor. "Tarihe ışık tutmaya çalışıyorum" Nuri Korkut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski radyoları tamir etmeyi sevdiğini söyledi. Bazı radyoların yedek parçalarının pek bulunmadığını aktaran Korkut, şöyle devam etti: "Onun için bu radyolara ait yedek parçaları eşten, dosttan ve bu işlerle uğraşan arkadaşlardan temin edip onlara adeta hayat vermeye çalışıyorum. Evimin altında kurduğum atölyemde boş vakitlerimi değerlendirmiş oluyorum. Bu işe başladığım günden bugüne çevremde bulunan arkadaşlarım geliyor atölyeme. Onların da radyolarına bakım yapıyoruz. Hem pikaplar hem de lambalı radyoları azami özen göstererek, orijinalliğini koruyarak tamir ediyorum. Bu işten çok keyif alıyorum." Korkut, tarihe ışık tutmaya çalıştığını anlatarak, "Şu an elimde en eski bulunan radyo 1947 yılında üretilmiş Hollanda malı bir ürün. Bu tür radyoları bazen bit pazarından alıyorum. Bu radyolar piyasada pek yok, olanları da tarihin değerini bilenler güzel bir şekilde koruyorlar." ifadelerini kullandı. Koleksiyonunu genişletmeye çalıştığını ve atölyesinde 40'a yakın radyo bulunduğunu belirten Korkut, elindeki radyoların hepsinin çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.
Yakın 3.6.2020
Hakkari'de "Mandacılığı Geliştirme Projesi"
Karlı köyünde malaklarıyla birlikte 20 manda dağıttıklarını belirten Şimşek, şunları aktardı: "Yüksekova ovası 90'lı yıllarda mandacılıkla ön plana çıkmış bir ovaydı. Daha sonra manda sayıları gittikçe düştü, bitme noktasına geldi. Bu süreçten sonra mandacılığı geliştirmek için çalışma başlattık. Gerek bakanlığımız gerekse valiliğimizin il özel idaresi üzerinden yaptığımız projeler kapsamında bugüne kadar dağıttığımız mandalarla birlikte sayımız 600'ü geçti. Özellikle bakanlığımızın son yıllarda vermiş olduğu desteklerle birlikte ülkemizde istikrarlı bir artış söz konusu. İlimizde de bu anlamda çok ciddi çalışmalar oldu. Bu yıl içerisinde manda sayımızı bine tamamlayıp en yakın zamanda manda birliğimizi de kurmayı düşünüyoruz.
Yakın 3.6.2020
Ankara İl Sağlık Müdürü: Ankara'da pandemi krizi sürecinde pik yaşanmadı
'GELEN HER HASTAYA COVİD-19 SORGUSU YAPILACAK' Gülüm, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden hasta kabulü yapacaklarını, bu konu da vatandaşlardan azami gayret göstermelerini istedi. Yarım saat arayla hasta kabulü yapacaklarını belirten Gülüm, şöyle konuştu: "Burada yarım saatteki mantık hastalar arasındaki temizliği sağlamak. Bu hem hastanın hem de sağlık çalışanının güvenliği için önemli. Bunlar için aralıklı oturma düzenleri olacak. Oturma alanları birer ara ile yapılacak. Mümkün mertebe MHRS haricinde hastaneye giriş yapılmasın. Bütün amacımız, en kısa sürede hastalarımızın tedavisini olup, hastaneden ayrılmalarını sağlamak. Randevu aldıkları saatten 15 dakika önce hastanede bulunmaları yeterli. Bir de mümkün mertebe, eğer imkan dahilindeyse refakatçi ile gelmemeleri, refakatçi ile geliniyorsa refakatçinin hastane dışında bekleyip, sadece hastanın kendisi hastane içine girsin. Eğer refakat etmesi zorunlu ise bir refakatçi ile alacağız. Ama refakatçi zorunluğu yoksa mümkün mertebe hastanın kendisinin polikliniğe girişini sağlayacağız. Her gelen hasta hangi şikayet ile gelirse gelsin COVID-19 sorgusu yapılacak." 'COVİD-19 HASTALARI DIŞINDA DA HİZMET VERİYORUZ' Gülüm, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni hızlıca karantina hastanesine dönüştürdüklerini anımsatarak, Türkiye'de ilk karantina uygulamasını burada başlattıklarını kaydetti. Hastanenin yoğun bakım kısmını geliştirdiklerini söyleyen Gülüm, "20'ye yakın yoğun bakım ilave ettik.
Şu an buradasınız: Yakın Haberleri | Yakın Haber - Haberler - Yakın haberleri, son dakika yakın haber ve gelişmeleri burada. Beşiktaş günü tek antrenmanla tamamladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 13:50:31. #1.15#
title