Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı
Haberler » Yaşam » Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı - Haberler

Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı

Koronavirüsün başladığı Vuhan'da yaşayan ve Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'ye getirilen Burcu Öner, karantina çıkışı yaşadığı ilginç tesadüfü anlattı. Öner, annesinin kendisini doğurduktan sonra kaldığı 3. kattaki 307 numaralı odada 14 günlük karantina sürecini geçirdiğini belirtti.

Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Vuhan'dan getirilen Türklerin Ankara'daki Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14 günlük karantina süreçleri son buldu. Karantinada bulunan İngilizce öğretmeni Burcu Öner, hastanede yaşadığı tesadüfü aktardı. Öner, annesinin kendisini doğurduktan sonra kaldığı odada karantina sürecini geçirdiğini söyledi.

KARANTİNA SÜRECİ BİTTİ

Koronavirüsün yayılmaya başladığı Çin'in Vuhan kentinde yaşayan Türkler Sağlık Bakanlığı tarafından 14 gün önce 'ye getirildi. Türk vatandaşları kendileri için Ankara'da özel olarak ayarlanan Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina sürecini tamamladı.

HASTALIK YOK

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada hastalarda koronavirüsüne rastlanmadığını belirtti ve şunları söyledi "Koronovirüs olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 14 günlük karantina sürecini geçirdiler. Herkesle ayrı ayrı ilgilenildi. Bundan sonra normal hayatlarına devam ediyor olacaklar. Herhangi bir takip gerekmiyor."

DOĞDUĞU ODADA KARANTİNADA KALAN TÜRK

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14 gün karantinada kalan İngilizce öğretmeni Burcu Öner, hastane çıkışı gazetecilerle duygularını paylaştı. Öner, yaşadığı ilginç tesadüfü gülen gözlerle ve şu sözlerle anlattı "Anneme bu hastanede kalacağımızı söylediğim zaman annem 'Ben seni o hastanede doğurmuştum' dedi. Hatta odaya çıkınca annemleri görüntülü olarak aradım 'Nerede kalmıştın anne' dedim. '3. kat 307 numaralı odada kalmıştım' dedi. Milyonda bir olacak bir olay gerçekleşti 'Aynı odadayım, sana iyi baktı bana da iyi bakacaktır bu oda' dedim. "

"DEVLETİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Burcu Öner sürecin çok iyi geçtiğini de aktardı. Öner "15 günlük süreci tamamladık. Çok harika bir süreçti. Bu kadar güzel ağırlanacağımızı hiç beklemiyorduk. Doğum günü sürprizi de yapıldı. Devletimize ve Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri el üstünde tuttular, çok güzel ağırladılar." diye konuştu.

"GİDECEĞİM İLK YER..."

Hastane çıkışı sonrasında ilk olarak nereye gideceğinin sorulması üzerine Burcu Öner "Şu an Anıtkabir'e gitmeyi düşünüyorum. Arkadaşlarımla ilk adresim orası olacak." dedi.


Haber Videosu

: Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı
HABER YORUMLARI (25)

 • YRUM YORUM:
  Ne alaka yani anitkabir ziyareti. Vürûse yakalanip ölebilirdin şûkredecek yerde anitkabir ziyareti resmen algi şov
 • ADINIZI YAZINH:
  bu gibileri yurt dışına gönderen kişiler hep suçludur hiç bu ülkede atalarını seven ingilizce hocası yok mu bunun gibi soyunu bilmeyenleri cahilleri gönderenleri kınıyorum
 • CAVİT:
  ayrıca sana da saat başı 200yuan yani 180tl verseler. ayda toplam yaklaşık 30 bin tl verseler. sen de yunancayı dahi çözüp öğretmeye kalkarsın.
 • CAVİT:
  keşke sizin gibi cahiller ülkemizde çok olmasaydı. ikinci dünya savaşına girmemiş Türkiye çok başka yerlerde olurdu. bu bayanda Çinde İngilizce öğretmenliği yapmak yerine Türkçe öğretmenliği yapıyor olurdu. ben de 5buçuk yıl Çinde İngilizce öğretmenliği yaptım. keşke ülkemiz çok kalkınsaydıda dünyadaki insanlar İngilizce öğrenmek yerine Türkçe öğrenmek için kuyruğa girselerdi.
 • AKÇAABATLISELÇUK:
  AİLEN YOKMU , vefat eden akraban git onların mezarıana Dua et . DEVLETTE GÖREV ALAN HERKES GÖREVİNİ YAPMAYA GELMİŞTİR . TARİH BİR BÜTÜNDÜR
 • EGEMEN KARA:
  Seni kurtaran devlet büyüklerine teşekkür etmeye gitmen gerekirken Anıtkabire gitmekten bahsediyorsun
 • CAVİT:
  egeli bana saf ayağı yapma, yukardaki yorum dahil olmak üzere diğer yorumlara bakarsan anlarsın ne dediğimi.
 • EGELİ:
  evet cavit keske sizler olmasaydiniz ne elake lan Atatürk konusu biri aciklarmi
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler