Vatandaşlarla Birlikte Belirlenen Proje Ve Hizmetler Hayata Geçirildi

Vatandaşlarla Birlikte Belirlenen Proje Ve Hizmetler Hayata Geçirildi

Göreve geldiği günden bu yana "ortak akıl" ilkesini hayata geçiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki mahalleleri tek tek gezerek vatandaşları dinliyor.

28.06.2018 08:58 | Son Güncelleme: 28.06.2018 08:58
Vatandaşlarla Birlikte Belirlenen Proje Ve Hizmetler Hayata Geçirildi

BORNOVA'YI "ORTAK AKIL" YÖNETİYOR

Mahalle Muhtarları ile de biraraya gelen Başkan Atila, talep ve önerileri de alarak vatandaşların istediği projelerin hayata geçirilmesi için gerekli adımları atıyor. Beklentiler doğrultusunda 45 mahalle için hazırlanan proje ve hizmetler bir kısmı tamamlanırken, bir kısmı da tamamlanma aşamasına geldi.

Bornova Belediyesi'nin hizmetlerini "yerinden yönetim" ve "ortak akıl" ilkesiyle şekillendiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, mahalle gezileri ile vatandaşlarla buluşuyor. Başkan Atila, Bornova'nın 45 mahallesine belirli periyorlarda yapıtığı gezilerde muhtarlarla birlikte vatandaşların sorunlarını ve taleplerini de dinleyerek kayıt altına aldırıyor. Sorunlar kısa sürede çözülürken, talep edilen hizmetlerle ilgili de projeler hazırlanıyor.

MAHALLELİ NE İSTİYORSA O YAPILIYOR

Bu kapsamda Kızılay Mahallesi'ne pazaryeri için proje hazırlandı. Yeşilçam Mahallesi için ise Taziye Evi yapımına başlandı. İlçede bulunan Basketbol sahalarının bakım ve onarımları da yapılırken, yollar konusunda bildirilen sorunlar çözüme kavuşturuluyor. Kadınlara yönelik merkezler ile gençlere yönelik spor kompleksleri yapılması için de proje çalışmaları yapılıyor.

Ayrıca geziler sırasında vatandaşa uygulanan anketlerden çıkan sonuçlar da değerlendiriliyor. Sonuçlara göre ilçede yüzde 20,9 oranıyla en çok talep edilen park,yeşil alan ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediliyor. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile yeşil alanlar çoğalırken, park saylıları da artırılıyor. İlçe genelinde şu an 528 mevcut park bulunuyor.

YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Mevlana Mahallesi'ne için hazırlanan Mevlana Heykeli ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile 5227 Debre Sokağı alt yapı çalışması tamamlanırken, hayvanlar için kurulan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmaları da son buldu. Doğanlar Mahallesi için projelendirilen ve geçtiğimiz yıl temelli atılarak Temmuz 2018'de açılması planlanan Doğanlar Kültür Merkezi'nin ise yüzde 82'si bitti.

Yine istekler doğrultusunda hayata geçirilen projelerden Atatürk Mahallesi Pazaryeri inşaatının yüzde 38'i, İnönü Mahalesi Pazaryeri inşaatının ise yüzde 16'ı tamamlanmış durumda. Kızılay Mahallesi için istenen pazaryerinin ise ihale hazırlıkları tamamlanırken Temmuz ayında da çalışmalarına başlanacak. İnşaatına başlanan 5 adet mutarlık binalarının ise yüzde 22'si tamamlandı. Ayrıca Bornova Belediyesi'nin büyük projelerinden olan Karaçam Çocuk Köyü ve Hayal Bornova için ihale dosyası hazırlıkları başladı. Belediye Hizmet Binası için ise projelendirme çalışmaları da tamamlanıp ihale aşamasına geldi.

"ORTAK AKIL" ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI BELİRTEN BORNOVA BELEDİYE

Başkanı Olgun Atila, "Mahallelerde yaptığımız gezilerimizde gerçekten ihtiyaç duyulan projeleri belirliyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yapıldı. Bundan sonra da yerinden yönetim anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Vatandaşlarla Birlikte Belirlenen Proje Ve Hizmetler Hayata Geçirildi - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.4.2020 04:42:48. #1.14#
title