Haberler

Uykusuna Ameliyatla Kavuştu

Uyku bozukluğu yaşayan 54 yaşındaki hasta, Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ameliyat sonrası sağlıklı uykuya kavuştu.

Uyku bozukluğu yaşayan 54 yaşındaki hasta, Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ameliyat sonrası sağlıklı uykuya kavuştu.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, horlama ve uykuda nefes durması nedeniyle yaklaşık 4 yıl uyku bozukluğu yaşayan Mehmet Tokmak, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uyku Bozukluğu Ünitesine başvurdu.

Doktor, diyetisyen, psikolog ve uyku bozukluğu uzmanlarının yer aldığı Uyku Konseyi'nin değerlendirmesi sonucu hastada "Orta Derece Uyku Apnesi Sendromu" bulunduğu tespit edildi.

Uyku sırasında görülen tıkayıcı anatomik bozuklukları gidermek amacıyla gerçekleştirilen "yumuşak damak ve dil köküne müdahale operasyonu" sonrası Tokmak, 4 yıl aradan sonra yeniden sağlıklı uyumaya başladı.

"Uykusuz günlerim son buldu"

Uyku bozukluğu nedeniyle kendini "ölecek gibi" hissettiğini vurgulayan Tokmak, "Uyku zehir olmuştu bana. Geceleri uyuyamadığım için de gündüzleri çalışırken sürekli uyukluyordum. Dikkatimi bir iş üzerinde toplayamıyordum. Uykusuz olduğum için de haliyle gergin ve stresli oluyordum. Ailem ve çevremdeki diğer insanlara da yansıyordu bu olumsuzluk." ifadelerini kullandı.

Ameliyat sonrası uykusuzluk eziyetinin son bulduğuna işaret eden Tokmak, şunları kaydetti:

"Burada ben uyku halindeyken çeşitli testler yapıldı. Aynı zaman da kulak burun boğaz uzmanı da beni muayene etti ve ameliyat olmamı önerdi. Yıllardır çektiğim eziyet bitti. Yeni bir hayata başlamış gibiyim. Doktorlarıma ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Uykusuz günlerim son buldu."

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Sinan Başoğlu da hastanın horlama, uykuda nefes durması, sabahları yorgun uyanma, gün içerisinde performans düşüklüğü şikayetlerinin ameliyat sonrası sona erdiğini, hastanın gerekli kontrollerinin yapıldığını aktardı.

Kaynak: AA / Sağlık

Suat Seren İzmir Sağlık Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title