Ünlü Şair Hayatını Kaybetti

Ünlü Şair Hayatını Kaybetti

Ünlü şair hayatını kaybettiKAHRAMANMARAŞ - Edebiyat camiasının sevilen isimleri arasında yer alan Şair-Yazar Bahattin Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

17.10.2018 01:28 | Son Güncelleme: 17.10.2018 01:28

Ünlü şair hayatını kaybetti

KAHRAMANMARAŞ - Edebiyat camiasının sevilen isimleri arasında yer alan Şair-Yazar Bahattin Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

En son Kahramanmaraş'ta bu yıl 5.'si düzenlenen Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarına katılan Bahattin Karakoç, akşam saatlerinde rahatsızlandı.

Ailesi tarafından Kahramanmaraş Tıp Fakültesine kaldırılan Bahattin Karakoç, 23.45 sıralarında damar tıkanıklığına bağlı olarak hayatını kaybetti.

Bahattin Karakoç'un cenazesi gerekli işlemlerin ardından Şeyh Adil Mezarlığında aile mezarlığına defin edilecek.

Bahattin Karakoç Kimdir?

Bahattin Karakoç 5 Mart 1930'da Elbistan'ın Ekinözü kasabasında doğmuştur.İlk öğrenimini köyünde tamamlamıştır. Adana-Düziçi Köy Enstitüsü'nde okudu. Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nden mezun oldu. Kahramanmaraş'taki sağlık kuruluşlarında sağlık memuru olarak çalıştı.Son görev yeri Kahramanmaraş Verem Savaşı Dispanseri idi.Buradan 1982 yılında emekli oldu.Çeşitli gazete ve dergilerde yazdı.K.Maraş'ta 1986-1987 yıllarında Dolunay dergisini çıkardı.Her yıl düzenlenen Dolunay Şiir Şölenlerini başlattı. Çok sayıda ödül almaya hak kazandı.1986 Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın şairi seçildi.1989 yılında Kültür Bakanlığı tarafından ülkemizi temsilen "Strugua Uluslar Arası Şiir Akşamları Festivali"ne katıldı ve burada bir tebliğ sundu.1991 yılında Diyanet Vakfı'nca düzenlenen "Münacaat Yarışması"nda "Beyaz Dilekçe" isimli şiiriyle birincilik kazandı.Bahattin Karakoç'un birçok şiiri, değişik formlarda bestelenmiştir.

Eserleri

Mevsimler ve Ötesi Seyran Sevgi Turnaları Ay Şafağı Çok Çiçek Kar Sesi Zaman Bir Beyaz Türküdür İlkyazda Bir Çift Beyaz Kartal Menzil Uzaklara Türkü Güneşe Uçmak İstiyorum Şiir Burcunda Çocuk (Antoloji- H. Özbay ve M.

Ünlü Şair Hayatını Kaybetti

Kaynak: İHA

title