Uluslararası Zurna Festivali

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Muğla Uluslararası Zurna Festivali- Festivalin ikinci gününde Türkiye ve yurt dışından 13 zurna üstadı çalışmalarını seslendirdiMUĞLA (AA) - Muğla'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından, zurna üstatlarını bir araya getiren festival devam ediyor.

Muğla Uluslararası Zurna Festivali- Festivalin ikinci gününde Türkiye ve yurt dışından 13 zurna üstadı çalışmalarını seslendirdiMUĞLA (AA) - Muğla'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından, zurna üstatlarını bir araya getiren festival devam ediyor.Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu'ndaki Muğla Uluslararası Zurna Festivali'ne Muğla, Aydın, Manisa, Erzurum, Kırklareli, Lüleburgaz, Trabzon, Gaziantep, Azerbaycan, Bulgaristan ve Yunanistan'dan 16 zurna üstadı katıldı.Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Festivalin ikinci gününde zurna üstatları Saffet Akay, Veysel Girgin, Ömer Parlak, Metin Öğe, Shirzad Fataliyev, Naci Peri, Halil Çokyürekli, Battal Sazcı, Basri Eğriboyun, Erkan Tekin, Samir Kurtov, Christos Karakostas ve Hasan Çakan orkestra eşliğinde Türkiye ve dünyadan çeşitli eserleri zurna ile seslendirdi. Dinleyiciler, sanatçıların zurna ile seslendirdiği eserlere eşlik ederek uzun süre oynadı.Festival, yarın düzenlenecek plaket töreni ve sanatçıların sahne performansları ile sona erecek ...

Uluslararası Zurna Festivali
Uluslararası Zurna Festivali
Uluslararası Zurna Festivali

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title