Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni - Haberler
Haberi Paylaş

Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bugün bir bayrak değişiminde bayrağı tekrar devralıyoruz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Binali Yıldırım, "Bugün bir bayrak değişiminde bayrağı tekrar devralıyoruz. Ulaştırma camiamız adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 64'üncü Hükümet'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanlığı'na getirilen Binali Yıldırım, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Feridun Bilgin'den devraldı. Törende konuşan Yıldırım, "Bugün bir bayrak değişiminde bayrağı tekrar devralıyoruz. Ulaştırma camiamız adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bildiğiniz gibi siyaset uzun soluklu bir iş. Bu yolculukta bazen mola vermeniz gerekiyor. O molayı bizde verdik ve şimdi buradayız. Yaklaşık 11 yıl şantiyelerde ter döktükten sonra 1 Kasım seçimleri öncesi meydanlarda da ter dökerek bugünlere geldik. Vatandaşlarımızla iç içe, onların sorunlarına çözüm olabilmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik" ifadelerini kullandı.

"AK Parti'nin her zaman bir neferi olarak, bu milletin bir hizmetkarı olarak ilk günden bugüne kadar ülkemizin, milletimizin, insanımızın yüzünü güldürecek her türlü çalışmayı yapmanın mutluluğunu hep beraber yaşadık" diyen Yıldırım, "Ulaştırma ve iletişim alanında Türkiye'ye çağ atlatan birçok projeye imza atan AK Parti Hükümeti bu günlere, millete olan hizmetlerinin sayesinde geldi. Milletin duyduğu güven sayesinde de yoluna devam ediyor. Böylesine önemli bir göreve, tekrar bana güven duyarak bu görevi şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Geçmiş dönemdeki çalışmalarına değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Geçmiş dönemde bu görevleri yaparken biz büyük bir ordu diye kendimizi tanımlardık; 100 bini aşkın ulaştırma, iletişim ordusu. Bu iş ekip işi, hep beraber çalıştık. Hep inandık ve inandığımız yolda da kararlılıkla yürüdük. Dolayısıyla da tek yürek halinde bu işleri başardık. Bu kalabalık ve güçlü aileye bir kez daha teşekkür ediyorum."

Görevini Binali Yıldırım'a teslim eden Feridun Bilgin ise, "Görev aldığımız süreç içerisinde ülkemiz hem içeride hem dışarıda önemli süreçlerden geçti. 2 adet genel seçim yaptık. Bu 2 dönem içinde bu görevi bize emanet eden, güvenlerini ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza huzurunuzda bir kez daha saygılarımı, hürmetlerimi ve minnetlerimi sunuyorum. Bakanımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ulaştırma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan da katıldı. Devir teslim töreni sonunda Feridun Bilgin ve Lütfi Elvan, Binali Yıldırım'a çiçek takdim etti. - ANKARA

Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni

Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni

Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri