TÜYAP'a Dijital Kütüphane Damgası Vurdu

TÜYAP'a Dijital Kütüphane Damgası Vurdu

09.11.2013 14:06 | Son Güncelleme: 09.11.2013 14:06
TÜYAP'a Dijital Kütüphane Damgası Vurdu

Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, Türkiye'nin en büyük kitap fuarı konumundaki Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda ziyaretçilere tanıtılıyor.

Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, Türkiye'nin en büyük kitap fuarı konumundaki Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda (TÜYAP) ziyaretçilere tanıtılıyor. Dijital Kütüphane, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Türkiye'nin ilk yüzde 100 dijital kütüphanesi Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, Türkiye'nin en büyük kitap fuarı konumundaki Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda (TÜYAP) ziyaretçilere tanıtılıyor. Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi'nin altyapı sağlayıcısı "hiperkitap"ın TÜYAP'ta açtığı stanta vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye'deki 250 yayınevinden yaklaşık 13 bin e-kitabın bulunduğu Dijital Kütüphane'yi vatandaşlara anlattıklarını belirten "hiperlink" Genel Koordinatörü Harun Karakuş, vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Dijital Kütüphane'nin özellikle küçük yaştaki öğrencilerin araştırmayı öğrenmelerine katkı sağladığını dile getiren Karakuş, "Bilgi toplumunda bilgiye erişim en temel insan hakkıdır. Dijital Kütüphane ile öğrenciler, günümüzün yükselen değeri veri madenciliğini ve parçadan bütüne nasıl ulaşacaklarını öğreniyorlar" dedi.

ESENLERLİ ÖĞRENCİLER TÜYAP'TA

Dijital Kütüphane'nin TÜYAP'ta açılan stantını Esenler İbrahim Turhan Anadolu Lisesi öğrencileri de ziyaret etti. Esenler Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ziyaret kapsamında kütüphanenin önünden kalkan servislerle fuar alanına gelen öğrenciler, on binlerce kitabın bulunduğu stantları da gezme fırsatı yakaladı. Beğendikleri kitapları satın alan öğrenciler, eğlenceli bir günün ardından servislerle Esenler'e geri döndüler.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title