Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile Sözleşme Yeniledi

Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile Sözleşme Yeniledi

06.06.2017 13:09 | Son Güncelleme: 06.06.2017 13:09

- Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile sözleşme yenilediİSTANBUL - Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile olan sponsorluk anlaşmasını 1 yıl daha uzattı.

- Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile sözleşme yeniledi

İSTANBUL - Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile olan sponsorluk anlaşmasını 1 yıl daha uzattı. Türkiye Voleyboy Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstünkaya, Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Neslihan Demir Güler ve A Milli Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Arslan Ekşi toplantıda hazır bulundu.

Uzun süredir Türkiye Voleybol Federasyonu'yla işbirliği yaptıklarını belirterek söze başlayan Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, anlaşmayı 1 yıl daha uzattıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Voleybolcularımızla gurur duyuyoruz. Mehmet Üstündağ ve tüm arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyoruz. Avrupa'daki 30 ülke içinde çok önemli bir odak noktasıyız. Özellikle serbest girişimcilerimizle çok güçlüyüz. Bu güçle 2014'ten bu yana 'Filenin Fidanları' projesini gerçekleştiriyoruz. 7-12 yaş arası çocuklarımıza voleybolu sevdirmek için çabalıyoruz. Olanakları olmayan okullara voleybol setleri hediye ediyoruz. 65 ilde 100 binden fazla çocuğun voleybol ile tanışmasını sağladık. Hedefimiz 200 bin çocuğa ulaşmak. Bundan sonra da desteklerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Üstündağ: "Her talebimizi yerine getirdiler"

Amway ile yaptıkları işbirliğinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "2013'te Amway'le sponsorluk için yola çıktık ve uzun vadeli planlar yaptık. Erkek ve kadın takımlarımızı başarılarından dolayı kutluyorum. 'Filenin Fidarları' projesinde 65 ilde 100 bin çocuğa ulaşmıştık. Bu sene 81 ilde 200 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Amway sadece voleybol kitlesine ulaşmak değil, çocukların voleybolla buluşmasında bir aracı olma durumunda. Ayrıca bugüne kadar sözleşme dışı taleplerimizi bile hiç düşünmeden yerine getirdiler. Bundan dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Filenin Fidanları'yla maç yaptılar

Toplantıda hazır bulunan A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Neslihan Demir Güler ile A Milli Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Arslan Ekşi de bu sponsorluğun, Türk voleybolu için çok önemli olduğunu belirtti. Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu da özellikle Filenin Fidanları projesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Şu anda toprağa 100 binden fazla tohum attık. Umarım buradan nice Neslihan ve Arslan'lar çıkacaktır" ifadelerini kullandı. Neslihan Demir Güler, yaklaşan Avrupa Şampiyonası'nda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade ederken, Arslan Ekşi de öncelikle hedeflerinin Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final oynamak olduğunu söyleyerek, "Dünya Ligi'ndeyiz ve hedef şampiyonluk. Avrupa Şampiyonası'nda Hollanda ve Fransa ile aynı gruptayız. Milli Takıma katılan yeni jenerasyon çok kaliteli ve biz de yardımcı oluyoruz onlara. İnşallah beklenen başarıyı getireceğiz" dedi. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından toplantının yapıldığı salonun bahçesine kurulan mini voleybol setinde filenin fidanları projesinde yer alan genç voleybolcular, Neslihan Demir Güler ve Arslan Ekşi'yle voleybol oynadılar.

Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile Sözleşme Yeniledi
Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile Sözleşme Yeniledi
Türkiye Voleybol Federasyonu, Amway ile Sözleşme Yeniledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title