10 Kasım Töreninde Atatürk'e Hakaret Eden Genç Kadın, Gözaltına Alındı

10 Kasım Töreninde Atatürk'e Hakaret Eden Genç Kadın, Gözaltına Alındı

Edirne'de 10 Kasım törenine "Atatürk ilah değildir. Atatürk Batı'nın kanunlarını getirdi" diye saldıran genç kadın, Atatürk'e hakaret suçundan gözaltına alındı.

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'inci yıl dönümünde Edirne'de düzenlenen törenlerle anıldı. Edirne'de törenler sırasında Atatürk aleyhinde slogan atan E.Ş. isimli kadın (21), polis ekiplerince gözaltına alındı.

10 KASIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Edirne'deki törenler saat 08.40'ta Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

"ATATÜRK'ÜN İLAH DEĞİLDİR" DİYE BAĞIRMAYA BAŞLADI

Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05'i gösterdiğinde protokol ve vatandaşlar Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sırada tören alanından yanından geçen E.Ş. isimli kadın, "Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var. Atatürk Batı'nın kanunlarını getirdi" diye bağırmaya başladı.

ATATÜRK'E HAKARETTEN GÖZALTINA ALINDI

Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan E.Ş., daha sonra 'Atatürk'e hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı. Saygı duruşuna araçlardaki sürücüler ve yaya olarak caddeden geçenler de katıldı. Saygı duruşu ile birlikte anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi. Belediye hoparlöründen kente Atatürk'ün kendi sesinden konuşmaları dinletildi.

YORUMLAR (53)

 • TRK:
  ATATÜRK OLMASAYDI osmanlı yine 600 yıldır yaptığı gibi vatanını savunurdu. ülkeye ondan bundan kaanun toplayıp getirip yamamaya çalışan bi liider gelmeseydi gerçekatamız osmanlının alfabesini (dünyaayı dize getiren bilim ini)haalen okuyabiliyor olduğumuzdan dolayı teknolojide de çok çok ileri olurduk
 • ___''KRAL ÇIPLAK!'' DİYE BAĞIRDI ÇOCUK___:
  HAKAARET TABİ! SANKİ MEVZUBAHİS KİŞİ HERYERDE HEYKELLERİNİN BULUNDURULMASI ZORUNLU OLAN. DİİNİ KALDIRMAK İÇİN LAİKLİĞİ VE YURTDIŞINDAN TOPLAMA KAANUNLARI GETİREN. İİTİRAZ EDENİ ASAN BİRİ Mİ Kİ HAKAARET OLMASIN?
 • AHAHAHHAA:
  Doğunun kanunları olsaydı şimdi beline kadar toprağa gömüp kafana taş atıyor olurlardı
  DOĞU: doğunun kaanunları sen gibi fikrini söyleyeni şapka takmayanı aalimini asıp taarihini yok eden kaanunlar değil. çünkü eminenin de dediği gibi batıdan ital değil. . . onlar o taşlama yı zina edene yapar. bu şekil tam tesettür örtünene değil. . . sen anan ve çevren şekil ''mini eteğime dokunma. . bekarım haamileyim'' pankartı açan türleri yaani. kapişş? ondan battı heralde
Tüm 53 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.