Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon Devlet Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu "Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak"ı sahneleyecek.

Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Balıklama Atlamak" adlı 2013-2014 sezonunun ikinci oyununu tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Coşkun Irmak'ın yazdığı, Birkan Görgün'ün yönettiği oyunun dekoru Aytuğ Dereli, kostümleri Gülümser Erigül, ışık tasarımı Nihat Bahar, dans düzeni Meltem Yorulmaz, müziği ise Emin Serdar Kurutçu'ya ait.

Ceyhun Gen ve Didem Özkavukçu'nun rol aldığı oyunda, gittiği her kentte 50 metre yüksekten içi su dolu konserve kutusuna balıklama atlayacağını iddia eden ve bu gösterisiyle dünya çapında üne kavuşan Pierre'in, her seferinde bir mazeretle gösterisini iptal etmesi, bir gün kendisiyle görüşmek isteyen hayranı Isabelle ile yaşanmışlıkları paylaşırken geçmişleriyle yüzleşmeleri anlatılıyor.

Oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 21 Aralık Cumartesi ise 15.00 ve 20.00'de Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

TDT ayrıca, "Büyük Kaçış" adlı çocuk oyununu da sahneleyecek.

Harun Özer'in yazdığı ve yönettiği oyunda, Nazlı Ceren Argon, Necdet Mert Hürol, Fitnat Didem Özkavukçu, Nihat Bıyık, Burak Fındıkçı ve Selin Usta rol alıyor.

Dekoru ve kostümleri Şirin Dağtekin, ışık tasarımı Nihat Bahar, dans düzeni Suat Koyun ve müzikleri Oktay Köseoğlu'na ait oyunda, aslan, zebra, tavşan ve köpeğin başlarında bir soytarı ile sirkten kaçışları, başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

Oyun, 22 ve 25 Aralık'ta saat 13.00'de Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde oynanacak.

Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıl dönümü anısına organize edilen, "39. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi" 20 Aralık'ta düzenlenecek törenle açılacak.

Trabzon Güzel Sanatlar Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak sergi, 3 Ocak'a kadar gezilebilecek.

Ressam Turgut Aygün'ün, Charles Bukowski, Albert Camus, Salvador DaliPablo Picasso ve Leonardo da Vinci gibi dünyaca ünlü müzisyen, ressam, yazar ve bilim adamına ait portre eserlerinin yer aldığı "Ustalara Saygı" adlı sergi, Forum Alışveriş Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 

Sergi, 22 Aralık'a kadar açık kalacak. - Trabzon