Toyota Hi·bri·t Festi·vali·

Toyota Hi·bri·t Festi·vali·
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Hibrit teknolojisini tanıtmak amacıyla 42 il 55 noktada etkinlikler düzenleyen Toyota, Samsun'da Toyota Hibrit Festivali düzenledi.

Hibrit teknolojisini tanıtmak amacıyla 42 il 55 noktada etkinlikler düzenleyen Toyota, Samsun'da Toyota Hibrit Festivali düzenledi.

Toyata'dan yapılan yazılı açıklamada, hibrit teknolojisini geniş kitlelere yakından tanıtmak isteyen Toyota, bu teknoloji ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla Samsun'da "Toyota Hibrit Festivali" etkinliği düzenlendiği ifade edildi.

Toyota Hibrit Festivalinin Samsun Toyota Plaza Derindere Koçak'da gerçekleştirdiği aktarılan açıklamada, "Toyota'nın, festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilendi ve ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarıldı. Etkinliğe katılanlar bu modellerle test sürüşleri de gerçekleştirdiler." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hibrit bataryası ile çalışan elektrik motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye'de de çok daha bilinir olmasını sağlamak amacıyla 2017'yi Toyota Hibrit Yılı olarak ilan etmişti. Bu amaçla 42 il ve 55 noktada düzenlenen Toyota Hibrit Festivali'nin yeni durağı Samsun oldu. Hibrit teknolojisi ile ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla düzenlenen Toyota Hibrit Festivali, 17 Şubat 2018 tarihinde İstanbul'da sona erecek. Toyota Hibrit Festivali etkinliği için Samsun Toyota Plaza Derindere Koçak'a gelenler, Toyota'nın hibrit ürün gamı ile test sürüşü yaparak bu gelişmiş teknolojiyi daha yakından tanıma fırsatını buldular. Bunun yanı sıra, daha önce İstanbul Autoshow Fuarı'nda tanıtılan robotları ve sevimli kahramanları ile çocuklar da Toyota Hibrit Festivali'ndeki showlarla eğlenceli dakikalar yaşadılar."

Bugün dünya üzerinde 11 milyonu aşan hibrit aracın trafikte olduğu vurgulanan açıklamada, ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçların artık Türkiye'de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunulduğuna dikkat çekildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title