Toplam 78 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı! İşte Dağlık Karabağ'daki son durumu en iyi anlatan harita - Haberler
Haberi Paylaş

Toplam 78 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı! İşte Dağlık Karabağ'daki son durumu en iyi anlatan harita

Haberler.com - Haberler | Dünya

Ateşkese rağmen sivillere saldıran Ermenistan'a cevabı cephede vermeye devam eden Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı yerleşim yeri sayısı 78 olarak açıklandı. Ortaya çıkan haritada; bölgede kurtarılan noktalar, çatışmaların devam ettiği yerler ve işgal altındaki yerleşim yerleri görülüyor.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 27 Eylül'de patlak veren çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Dağlık Karabağ üzerinde süren çatışmalarda Azerbaycan, özellikle Türk yapımı insansız hava araçlarını kullanarak sahada büyük bir üstünlük elde etmiş durumda.

Bu kapsamda şimdiye kadar Cebrail ve Füzuli illerini işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu, dün de Ermenistan'ın işgalindeki bölgelerle İran bağlantısını kesmek için harekete geçmiş; Hüdaferin Köprüsü'ne bayrağını dikmişti. Öte yandan Şuşa, Hankendi ve Hocavend eksenlerinde de Azerbaycan ordusunun ilerleme kaydettiği rapor edildi.

Toplam 78 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı! İşte Dağlık Karabağ'daki son durumu en iyi anlatan harita

Cebrail şehrinin batısında büyük bir ilerleme kaydeden Azerbaycan ordusu, İran sınırındaki Amirvarli, Sultanlı, Alikeykhanlı, Maşanlı, Hasanlı, Halefli, Hudaferin, Mastalibeyli, Kumlaq, Güvercin Veyselli ve Kel Mammad yerleşimlerinde kontrolü sağladı.

Gazeteci Ceyhun Aşirov'un haritasına göre Fuzuli ilinde kurtarılan bölgeler: Goçahmedli, Çim, Çuvarlı, Pirahmedli, Musabeyli, Hafifçe, Dadali köyleri, Fizuli şehir, Arış, Karadağ, Leydi Bahar, Karakollu,

Hocaven ilinde kurtarılan köyler: Hırmancık, Ağbulak, Ahullu, Edişe, Düdükçü, Edilli, Çirakuz, Bulutan, Melikcanlı, Kemertürk, Teke ve Tağaser.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (58)
Erdal çaycı:Aynısını yapmalıyız çocuklarında öldürmeliyiz Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
mustafa muhcu:bizim ulkemizde ermenilerin yaptigi katliamlar unutulmadi onun icin her ermeni oldugu yerde gebertilmelidir azerbaycanli kardesim cik savas ve tam saha temizlik sart Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
FARKLI :1 Numaralı ''Dağlık Karabağ'' hedefi için dünya hiç tepki vermiyor. Rusya dahil hiç bir ülkenin bu arazi için eleştirisi bile yok. ! Azerbaycan büyük destek buluyor. (Cebrail ve Fuzuli bu alanın içinde kalan yerleşimlerdir. ) 2 Numaralı hedefin özel statüsü ve daha fazla tarihi geçmişi olması sebebiyle, Çatlak sesler duyabilirsiniz. Hardut bu nedenle önemliydi. Azerbaycan kente girdiğini duyurmuştu. )Azerbaycan ordusu ne yapıyor. ? 1 numaralı hedefi doğrultusunda güneyde Zengilan yönünde ilerliyor. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm 58 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title