Tepav Paydaş Kurumlarla Bir Araya Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Tepav Paydaş Kurumlarla Bir Araya Geldi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Tepav Paydaş Kurumlarla Bir Araya Geldi

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile yürütülen ’Edirne Kalkınma ve Rekabet Gücü Gündemi Projesi’ kapsamında paydaş kurumlar ETSO’da bir araya geldi.

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile yürütülen 'Edirne Kalkınma ve Rekabet Gücü Gündemi Projesi' kapsamında paydaş kurumlar ETSO'da bir araya geldi.

Toplantıya, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Vali Yardımcısı Mustafa Ergun, Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, TEPAV Gıda ve Tarım Politikaları Araştırma Enstitüsü Direktörü Necdet Budak ile diğer paydaş kurumların yetkilileri katıldı.

Proje kapsamında Edirne'nin kalkınma ve rekabet gündeminde kritik öneme sahip altı başlıkta küresel ve ulusal eğilimler, mevcut durum, fırsat ve potansiyeller ile politika önerileri belirlendi. Raporlara göre, Edirne iş fırsatları, teşvik sistemi, acil tarım eylem planı, turizm eylem planı, yüksek hızlı tren etki alanı analiz raporu ve akıllı şehir raporu konularında sunumlar yapıldı.

Sunumların ardından söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, çalışmayı çok başarılı bulduğunu ifade ederek, "Çok başarılı bir çalışma olmuş, emeği geçenleri kutluyorum, Edirne'nin önemli bazı konularda yol haritası çizilmiş. Edirne Teşvik almadığı halde, Türkiye ortalamasının üzerinde bir kalkınmışlığa sahip. Doğru teşvik olduğu takdirde Edirne'yi kimse tutamaz. Edirne'de il merkezi ve büyük ilçeler dışındaki küçük ilçeler arasında büyük uçurumlar var. Teşviklerin bölgesel ve iller bazında değil ilçeler bazında yapılmasının doğru olacağı ortadadır" dedi. - EDİRNE

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500