Haberler

  Microsoft, Activision-Blizzard'ı Satın Alma İşlemi İçin Son Haftaya Giriyor

  Güncelleme:

  Microsoft, geçtiğimiz yılın başlarında Activision-Blizzard'ı satın alma girişiminde bulundu. Anlaşmanın tamamlanması için son haftaya girildi ve 68,7 milyar dolarlık satın alma işlemi gerçekleşebilir. Microsoft'un planlarına hakim olduğu belirtilirken, anlaşmanın tamamlanması için İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'ndan (CMA) yeşil ışık alması gerekiyor. CMA'nın kararını açıklamasının ardından Microsoft, Activision-Blizzard'ı satın alma girişimini tamamlamış olacak.

  İlk olarak geçtiğimiz yılın başlarında Activision-Blizzard'ı satın alma girişimlerinde bulunan Microsoft, anlaşmanın tamamlanması için son haftaya girmiş durumda. Call of Duty ve World of Warcraft gibi popüler serilerin geliştiricisini 68,7 milyar dolara almaya çok yakın olabilir.

  Microsoft ve Activision-Blizzard anlaşması için son haftaya girildi

  Microsoft'un planlarına hakim olduğunu söyleyen bir kaynak, onay sürecini sona erdirmek için 13 Ekim Cuma gününü hedeflediğini söyledi. Microsoft'un, ABD'nin ardından İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'ndan (CMA) yeşil ışık alması halinde anlaşma tamamlanacak.

  CMA, bu yılın başlarında bulut oyunlarındaki rekabet endişesi nedeniyle birleşmeyi engellemişti. Ancak Microsoft ise Activision-Blizzard oyunlarının bulut haklarını Ubisoft'a devreden bir anlaşma imzalayarak bu endişeleri giderdi.

  132122

  Geçtiğimiz ay CMA'dan alınan ön onayın ardından, düzenleyici kurumun satın alma işlemine nihai onay vermek üzere toplandığını biliyoruz. CMA'nın önümüzdeki hafta karara varması ve anlaşmayı onaylaması bekleniyor.

  CMA'nın kararını açıklamasının ardından Microsoft, Activision-Blizzard'ı satın alma girişiminden yaklaşık 20 ay sonra bu anlaşmayı tamamlamış olacak. Avrupa ve ABD'den şartlı onay alındığını belirtmek gerekiyor. Bu onaya göre Call of Duty oyunları 10 yıl boyunca daha PlayStation için sunulacak.

  Düzenleyici engellerin çoğunun aşılmasıyla Microsoft, Activision'ı bünyesine katmış olacak. 68,7 milyar dolar değerindeki girişim, oyun tarihinin de en büyük satın alım olarak tarihe geçecek.

  Peki siz Microsoft ve Activision-Blizzard anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Activision Blizzard Microsoft Hakim Teknoloji Haberler

  Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

  Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

  Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

  Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

  ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

  ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

  Bakmadan Geçme

  Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
  Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

  Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title