Haberler

  Klavye kırma garantili: Oyunlardaki en zor görevler!

  Güncelleme:

  Bu içeriğimizde oyunlarıdaki en zor görevleri sizler için bir araya getirdik. İşte saç baş yoldurmalık en zor oyun görevleri...

  1958 yılında Tennis for Two ile başlayan video oyunları sektörü, günümüzde Red Dead Redemption 2 ve God of War gibi yüksek kalitede yapımlar ile devamlılığını sürdürüyor. Şimdiye kadar yüz binlerce oyun piyasaya sürüldüğü düşünülürken, bunlar arasında adını hiç unutturmayanlar da yok değil. Tabii unutulmamalarının en önemli sebebi, zor görevlere sahip olmaları.

  Zor görev denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan birisi hiç şüphesiz 2002 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen GTA: Vice City. Küçücük bir helikopter ile inşaatı patlatma görevi, oyuncuların sinirini bozmakta ustaydı. Bizler de bu içeriğimizde, oyunlarda demin sözünü ettiğimiz ve ona benzeyen en zor görevleri bir araya getirdik.

  İşte dünyanın en zor oyun görevleri!

  GTA: Vice City – Demolition Man

  Oyun dünyasının en zor görevi olarak görülen GTA: Vice City'deki Demolition Man görevinde bizden bir inşaatı patlatarak yok etmemiz isteniyordu. Ana karakterimiz Tommy ise bir araç ile inşaatın yakınına geliyor ve küçük bir helikopteri uzaktan kontrol ederek bombaları belirli noktalara yerleştiriyordu.

  Tabii görevi zorlaştıran en önemli unsur da bir süre sınırı olmasaydı. Bu süre zarfında bombaları bir noktadan alıp, diğer noktaya yerleştirmeye çalışıyorduk. Aslında bakacak olursak bu görev, yalnızca PC oyuncuları için zordu. Zira klavye kontrolleri görev için pek uygun sayılmazdı.

  Steam'de fiyatı artıp Epic'te halen zamlanmayan oyunlar!

  Bu görev için en uygun platform konsol idi. Öyle ki konsol oyuncuları da görevin oldukça kolay olduğunu söyleyerek bunu destekliyor. Yani aslında dünyanın en zor oyun görevi olarak görülen Demolition Man, yalnızca PC oyuncularını zorluyordu.

  Battleloads – Turbo Tunnel

  1991 yılında piyasaya sürülen Battletoads oyununun üçüncü görevi olan Turbo Tunnel'da dev bir yaratığın içi gibi bir ortamdayız. Oyuncular olarak amacımız ise hoverbike'a binerek üç dakika süren bu tünelde engelleri aşarak ilerlemek.

  Görev, ilerledikçe zorlaşıyor. Zira hoverbike gittikçe hızlanıyorken, ayrıca engeller de zorlayıcı hale geliyor. Haliyle hızlı refleksif hamleler yapmamız gerekiyor. Bu sebepten ötürü dünyanın en zor oyun görevleri arasında yer alıyor.

  Super Mario Bros. 3 – World 8 Fortress

  1988 yılında konsol için piyasaya sürülen Super Maria Bros. 3 oyunundaki World 8 Fortress seviyesinde oyuncular, karmaşık bir labirente sahip bir kalenin içinde engeller ile mücadele etmeye çalışıyor. Ayrıca zorlayıcı engeller, tuzaklar ve düşman saldırıları bir yana, sinir bozucu kapılar ile de uğraşıyorlar.

  Oyuncular, bu seviyede, birbirine bağlı kapıları ve gizli odaları keşfederek doğru yolu bulmaya çalışıyorlardı. Ancak bazı kapılar, geriye gönderiyordu. Bu da oldukça sinir bozucu oluyordu ve haliyle karmaşıklık yaratıyordu.

  Dead Cells – Toxic Sewers

  Dead Cells oyunundaki Toxic Sewers de dünyanın en zor oyun görevlerinden birisi. Oyuncular olarak amacımız, zehir dolu ve çeşitli engellerin bulunduğu bir kanalizasyondan ileyleyip bölüm sonuna ulaşmaktı.

  Tabii kanalizasyonda ilerlerken zehirli sıvılardan uzak durmalı ve düşman saldırılarına karşı dikkatli olmak da gerekiyordu. Bu sebepten ötürü görev, oyuncuyu bir hayli zorluyordu.

  Donkey Kong – Stage 1

  1981 yılında Arcade, Atari, GameBoy ve NES üzerinden oynanabilen Donkey Kong'un ilk bölümünde ana karakter Mario, platformları tırmanarak zirveye ulaşmak için çabalıyordu. Tabii bu sırada Donkey Kong'un saldırılanlarından kaçınmaya da çalışıyordu.

  Mario platformun en üstüne çıkarmaya çalışırken, Donkey Kong da ona variller fırlatıyordu. Bizler de bunlara değmeden ilerlemeye çalışıyorduk. İlerledikçe zorlaşan Stage 1, dünyanın en zor oyun görevleri arasında yer alıyor.

  Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Size göre dünyanın en zor oyun görevi ne? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Teknoloji Haberler

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

  AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

  Bakmadan Geçme

  24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title