Haberler

  Fallout Dizisi Popülerliğiyle Oyunlara Rekor Kırdı

  Güncelleme:

  Bethesda'nın Fallout'u dizi uyarlamasıyla büyük ilgi gördü. Dizi, 9 Nisan'da Amazon Prime Video üzerinden yayınlanmaya başladı ve kısa sürede popülerlik kazandı. Fallout 76 ve diğer oyunlar da bu popülerlik sayesinde rekorlar kırdı.

  Bethesda'nın Fallout'u şu sıralar dizi uyarlamasıyla gündemde. 2020 yılında duyurulan dizi 9 Nisan'da Amazon Prime Video üzerinden izleyicilerle buluştu. Kıyamet sonrası Los Angeles'ta geçen ve nükleer yıkımdan sonra insanların yer altı sığınaklarında yaşamaya zorlandığı bir dünyayı anlatan yapım öylesine popüler oldu ki Fallout 76 ve serinin diğer oyunlarının birçok rekora imza atmasını sağladı.

  Fallout 76 bir günde 1 milyon oyuncuyu geçti

  Graham Wagner ve Cenevre Robertson-Dworet tarafından yazılan Fallout dizisi kısa sürede popüler hale geldi ve bu durum doğal olarak esinlendiği Fallout serisine yaradı. Fallout resmi X hesabından yapılan paylaşıma göre 2018 yılında çıkan Fallout 76 tüm platformlarda bir günde 1 milyon oyuncu sayısını geçmeyi başardı.

  Thank you to the over one million of you who adventured with us in #Fallout76 in a single day… pic.twitter.com/rbariEI4q8

  — Fallout (@Fallout) April 23, 2024

  Bununla birlikte oyun geçtiğimiz pazar günü Steam'de anlık 73,3 bin eş zamanlı oyuncu sayısıyla kısa sürede en popülerlerin arasına adını yazdırdı. Yapımın bu makale yazılırken anlık oyuncu sayısı ise 50 bin seviyelerinde seyrediyor.

  Steam'de oyun iade etmek artık o kadar kolay değil!

  Dizinin olumlu etkilediği tek oyun Fallout 76 değil. Zira yapılan paylaşımda tüm serinin yine bir gün içinde tüm platformlarda 5 milyon oyuncu sayısına ulaştığı ifade ediliyor.

  Yukarıda da belirtildiği üzere Fallout dizisinin kısa süre içinde kendisini kanıtlamasıyla ikinci sezon onayı da gecikmedi. Geçtiğimiz hafta Instagram üzerinden yapılan ve "Seni koltuğunun kenarında tutmak istemeyiz, değil mi? 2. SEZON'da Wasteland'de görüşürüz." ifadelerini barındıran paylaşımla dizinin ikinci sezon onayını aldığı duyuruldu.

  Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fallout 2. sezonundan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Amazon Prime Prime Video Bethesda Fallout Amazon Dizi Oyun Dizi Teknoloji Kültür Sanat Güncel Haberler

  İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

  İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

  Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

  Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

  Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

  Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

  Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

  Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title