Haberler

Disney Plus, Türkiye'ye zam yapacak

Abone Ol

Son zamanlarda Atatürk dizisini platformda değil de bir televizyon kanalında ve sinemada yayınlama kararıyla büyük kamuoyu tepkisi toplayan Disney Plus için küresel çapta zam yapıldı. Yeni zammın Türkiye'ye de yansıması bekleniyor.

Son zamanlarda Atatürk dizisini platformda değil de bir televizyon kanalında ve sinemada yayınlama kararıyla büyük kamuoyu tepkisi toplayan Disney Plus için küresel çapta zam yapıldı. Yeni zammın Türkiye'ye de yansıması bekleniyor.

Disney Plus'ın reklamsız abonelik ücretine yüzde 27 zam

Reklamsız abonelik, 12 Ekim'den itibaren yüzde 27 artışla aylık 13,99 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Reklamlı abonelik ise aylık 7,99 dolar olarak kalacak. Ülkemizde ise Disney+ aboneliğinin aylık ücreti halihazırda 64,99 TL. Eğer artış oranı küresel ile aynı olursa aylık aboneliğin ülkemizde 82 TL civarına yükselmesi muhtemel.

Disney+ Türkiye Fiyatı 2023

Ancak dolar kurunun dengesizliği ve en son zamdan sonra bir hayli artmasından ötürü biz bu zammı çok daha yüksek boyutlarda da hissedebiliriz. Zaten şirketin Atatürk dizisinin platformda yayınlanmaması nedeniyle protesto edilmesi de platformun Türkiye ayağı için işleri zorlaştırıyor.

Sosyal medyayı ayağa kaldıran karar: Disney Plus, Atatürk dizisi sözünü tutmadı!

Platformun Türkiye'den çekilebileceği söylentileri bile dolaşırken aylık abonelik ücretinin ne olacağını kestirmek biraz zor. Şirket ayrıca 1 Kasım'dan itibaren Avrupa'da ve Kanada'da belirli pazarlarda reklamlı abonelik sistemini yaymayı planlıyor. Bunun içine Türkiye'nin dahil olup olmadığı bilinmiyor.

Disney'in bu hamlesi biraz 'cesaretli'

Disney CEO'su Bob Iger, platform ilk yayınlandığında aile paketini 6,99 dolara, yani Netflix'in hemen hemen yarı fiyatına satıyordu. Disney+'ı neredeyse reklamsız Netflix ve HBO Max kadar yüksek ücretlendirme kararı, platformun içerik kütüphanesinin bu iki hizmetle rekabet edebileceğine inandığını gösteriyor.

Iger, Çarşamba günü şirketin kazanç toplantısı sırasında şunları söyledi:

"2022'nin sonlarında Disney+'da oldukça önemli bir fiyat artışı yaptık ve ondan sonra gerçekten önemli sayıda bir abone kaybı görmedik, bu da aslında bizi fiyat artışı konusunda yüreklendirdi".

Sinema devinin bu hizmetler için fiyatları aynı tutarak kullanıcıları kasıtlı olarak reklam destekli hizmetlerine yönlendirmeye çalıştığını belirten Iger, yayın akışı için reklam ortamının geleneksel medyadan daha sağlıklı olduğunu da sözlerine ekledi.

Hollywood greve girdi: Disney'den ilk açıklama!

Iger'ın Hollywood yazar ve oyuncu grevleri önümüzdeki aylarda içerik hattını tehdit etse bile tüketicilerin yayın hizmetleri için daha fazla ödeyeceğini iddia etmesi gerçekten enteresan. Bakalım gerçekten öyle olacak mı…

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Mustafa Kemal Atatürk Disney Plus Türkiye Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title