Haberler

  Cyberpunk 2077, beklenen teknolojiye kavuştu! İşte detaylar

  Güncelleme:

  Cyberpunk 2077 yapımcısı CDProjekt Red, NVIDIA DLSS 3 desteği için güncelleme yayınladıklarını açıkladı. İşte detaylar...

  Ada Lovelace mimarisi ile birlikte tanıtılan DLSS 3 teknolojisi, popüler oyunlara eklenmeye devam ediyor. Cyberpunk 2077 yapımcısı CDProjekt Red, NVIDIA DLSS 3 desteği için güncelleme yayınladıklarını açıkladı.

  CYBERPUNK 2077 İÇİN NVIDIA DLSS 3 GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI

  NVIDIA, DLSS 3 teknolojisi ile geçtiğimiz yıllara göre 4 kata varan performans artışı sunduklarını açıkladı. Microsoft Flight Simulator oyununda, RTX 20 serisi kartlar ilk çıktığında oyun içerisinde gerçek zamanlı ışın izleme açık bir şekilde 4K grafik ayarlarında 23 FPS alınırken, DLSS 2 ile 62 FPS alındığını ve bugün itibariyle aramıza katılan DLSS 3 ile de 101 FPS alındığını gösterdi.

  Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

  DLSS 3, GeForce RTX 40 serisi "Ada" grafik kartlarının Optik Akış Hızlandırıcı (Optical Flow Accelerator ) bileşeninden yararlanarak ve yapay zekayı kullanarak alternatif kare üretebiliyor. Geliştirilen teknolojinin enerji verimliliği sağladığını belirtmekte fayda var.

  Cyberpunk 2077, DLSS kapalı şekilde 4K çözünürlükte 22 FPS değer ile karşımıza çıkıyor. DLSS 3 teknolojisi aktif edildiğinde ise bu değer 96'ya kadar çıkıyor.

  Şirket, testlerini Intel i9-12900K işlemci, 32 GB RAM ve Windows 11 x64 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda test ettiğini açıkladı. RTX 4090 modelinin güç tüketimi, DLSS 3 teknolojisi sayesinde 310W'a kadar indi. Bu değer, RTX 3090 Ti modelinde 388.1W olarak açıklandı.

  RTX 4090, DLSS 3 teknolojisi sayesinde 4K çözünürlükte ve en yüksek ayarlarda RTX 3090 Ti modeline 57 FPS fark atarak 138 FPS'e ulaşmayı başardı. RTX 4090 modelinin DLSS teknolojisi kapalıyken 41.8 FPS sunduğunu belirtelim.

  NVIDIA, DLSS 3 teknolojisi lansmanında halihazırda 35 oyunun entegrasyon çalışmalarının tamamlandığını ve gelecek dönemde DLSS desteği bulunan tüm yapımlara ekleneceğini açıkladı. Yakında diğer oyun yapımcılarının da DLSS 3 güncellemesi yayınlayacağı tahmin ediliyor.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Gamegar Teknoloji Haberler

  Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

  Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

  LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

  LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

  Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

  Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

  Bakmadan Geçme

  Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
  Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

  Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title