Haberi Paylaş

Baykar'dan sosyal medyayı sallayan Kızılelma videosu: Modern,klasik

Teknoloji Haberleri

Baykar Teknoloji firması sosyal medya hesabından Kızılelma insansız savaş uçağına dair bir video paylaştı. "Modern Klasik" başlığı ile paylaşılan video sosyal medyada oldukça gündem oldu. Görüntülerde Kızılelma'nın uçuşa hazır hale getirildiği anlar yer aldı.

Bayraktar Kızılelma insansız savaş uçağı, geçtiğimiz aralık ayında ilk uçuşunu gerçekleştirdi. O anları T3 Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaşarak, "Daha fazla yerde tutamadık uçtu! Rabbimize şükürler olsun..." ifadelerini kullanmıştı.

Baykar firması Kızılelma hakkında son paylaştığı video ile sosyal medyayı salladı. "Modern Klasik" yazısı ile paylaşılan video da mühendislerin Kızılelma'yı hangardan çıkarmak için son kontrolleri yaptığı görülüyor. Daha sonra ise Kızılelma, mühendislerin yardımı ile piste itiliyor. Son olarak Kızılelma'nın havalanması ile video bitiyor.

Kızılelma'ya gelen bazı yorumlar;


Baykar'dan sosyal medyayı sallayan Kızılelma videosu: Modern,klasik

Baykar'dan sosyal medyayı sallayan Kızılelma videosu: Modern,klasik

Baykar'dan sosyal medyayı sallayan Kızılelma videosu: Modern,klasik

Öte yandan Türkiye'nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar Kızılelma, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol alacak.

Kızılelma birçok özelliği ile de dikkat çekiyor. Uçağın özellikleri arasında, 1500 kilogram faydalı yük kapasitesi, gelişmiş özellikler, otomatik iniş ve kalkış, düşük görünürlük, yüksek manevra kabiliyeti, görüş hattı ve görüş hattı ötesi haberleşme, AESA radar ile yüksek durumsal farkındalık yer alıyor.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Teknoloji

Selçuk Bayraktar Kızılelma Teknoloji Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Ali Kamil Acar:

Pilotlu uçuşlar tarihe gömülecek gibi ayrıca bir rafael eurofighter yada f 35 gibi maliyeti çok yüksek uçakların envartere alıp bakımı parçası pilot eğitimi derken 10 kalemle uğraşıcağına küçük ama etkili hava aracı kullanmak daha mantıklı gibi geliyor

Cevap Yaz138Yayından Kaldır
Ercan akdeniz:

Motorcular tarih mi oldu Hahahaha

Cevap Yaz154Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title