Haberler

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Güncelleme:

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin bulunduğu helikopterin enkaz bölgesinin tespit çalışmasını başarıyla tamamladı. Bu gelişme sonrası İran medyası, helikopterin yerini tespit eden Akıncı İHA'sının ülkenin askeri tesisleri ve füze merkezlerinin üzerinden uçtuğunu dile getirerek "Türkiye'ye karşı yeni bir zafiyet açığı oluştu" tezini gündeme getirmeye başladı.

Türkiye'nin, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve bazı yetkililerin geçirdiği helikopter kazasına ilişkin arama faaliyetlerinde görevlendirdiği Akıncı İHA, helikopterin enkazın ısı kaynağını tespit ederek koordinatlarını İran makamlarıyla paylaştı. Akıncı İHA'nın tespitlerinin ardından İran Kızılayı, Cumhurbaşkanı Reisi'ye ait helikopter enkazının yerini buldu. Ancak Akıncı'nın devreye girmesi İran'da başka panik havasını da beraberinde getirdi.

Akıncı İHA'lardan sonra İran'ı korku sardı: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

"ZAFİYET" OLARAK YORUMLUYORLAR

İran medyası, düşen helikopterin yerini tespit etmek için ülkede uçuş gerçekleştiren Akıncı İHA'sının ülkenin askeri tesisleri ve füze merkezleri üzerinden uçtuğunu öne sürdü. Tehdit olarak kullanılan füzelerin yerinin tespit edilmesinden endişe duyan İran medyası, bunu da " Türkiye'ye karşı zafiyet" olarak nitelendiriyor.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN PAYLAŞIM

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, görevini tamamlayarak Türkiye'ye dönen Akıncı İHA ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Anayurduna hoş geldin Bayraktar Akıncı. İran halkına tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

Suikast Mi Kaza Mı? İranlı Gazeteci Canlı Yayında Değerlendirdi

YÜZBİNLER AKINCI İHA'YI TAKİP ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Reisi, dün helikopterle, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı. İran devlet televizyonu, Reisi'nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması suretiyle kaza meydana geldiğini; Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim'in de helikopterde bulunduğunu duyurmuştu. Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü bildirmiş, İran, Türkiye'den havadan arama çalışması yapmak için insansız hava aracı (İHA) talep etmişti.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Teknoloji

Selçuk Bayraktar İbrahim Reisi Helikopter Türkiye İran Savunma Teknoloji Dünya Güncel Haberler

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Depozito İade Sistemi başlıyor! İadesi yapılacak her şişe için ödenecek rakam da belli

Depozito İade Sistemi başlıyor! İadesi yapılacak her şişe için ödenecek rakam da belli

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Benzine ve motorine kontak kapattıracak zam

Benzine ve motorine kontak kapattıracak zam

500

Yorumlar (85)

Özcan Özcan:

bayraktarın iha-sihalarıyla asla gurur duymuyorum.Çünkü bunlar devletin değil ve bayraktar bir firma yarın alır başını başka ülkeyede gidebilir ve türkiyeye dahi iha.sihayı parayla satıyor.

584
3044
yanıtYanıtla
Ali Ali:

O dediğini PKK zihniyetli ve CHP destekçi bir fabrikatör olursa yapar. Üstelik dünyada, belki CIN hariç hangi SILAHLARI DEVLET yapıyor. Hepsi OZEL KISILER.

yanıt1669
yanıt230
Son Yörük:

Görüşlerini seversin sevmezsin bu herkes için farklıdır ama yaptıklarını görmezden gelmek bu çok kötü onların başarısı bu ülke için başarıdır illa birileri bizimle aynı görüşte değil diye kotulememek gerekiyor ülkemiz için gurur verici..

956
22
yanıtYanıtla
semson 12:

olayı duyar duymaz bizimkiler bu işi yaptım dedim füzelerin yerlerini öğrenmek için ,::))

yanıt18
yanıt123
Ali Tokgönül:

Gene parlatmaya başladılar iha, siha diye . İran'ın paniklemesi olayı da bence yalan haber . Yahu arkadaş , Artık uzaydan izliyorlar ülkeleri . Yok üzerimden uçtu , benim gizli askeri yerlerimi gördü diye bizimkilerin uydurması . Maksat havamız olsun .

160
509
yanıtYanıtla
Hasan Demir:

Heykel uçuracak halimiz yok.

yanıt458
yanıt61
Orhan Dik :

Uzaydan izleyebilen 2-3 ülke var. Ve dünya bunu öyle ya da böyle kabul etti zaman içinde. Fakat yeni aktörlerin, özellikle çaktırmadan mezhep soğuk savaşı verdiğin bir ülkenin seni sürekli gözetliyor olması başka konu. Mesela sen sevgilinle, karınla, çocuğunla belki deniz kenarında bile sosyal medyadan foto paylaşıyorsun. Uydudan bile çekiyorlar üstelik. Ama biri senin fotonu orada senin göreceğin şekilde çektiğinde rahatsız olursun. Bu kadar basit.

yanıt58
yanıt8
Aden null:

örneğin amerikada da orduya techizat araç üretiminin çoğunu özel sektör firmaları yapıyor ,adamlar bedavaya devlete yapıp verecek halleri yok ya ,ihanın tüm maliyetini ceplerinden karşılayacak değiller , bayraktar devlete maliyetine veriyor, dünyanın gözü bu ihalarda bizim millet te düşman

465
35
yanıtYanıtla
Oktay Ünlü:

Uydu görüntülerinden görünüyor zaten nerde ne olduğu akıncı iha görene kadar gizli mi zannediyorlardı bunu bilmiyorlar mı nasıl bi ülke bu ?

244
88
yanıtYanıtla
Aden null:

iran her nekadar uranyum denen şeyle uğraşsada ülkeye baktığında ota çağda gibi aslında teknoloji açısından yetersiz bir ülke, adamların arama kurtarma ekiplerinde yeterli gece görüş kameraları bile yokmuş ki ,imkanları yeterli olsa başka ülkelerden neden yardım istesinler

yanıt186
yanıt12
Tüm 85 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title