Tedavisi Tamamlanan Dağ Keçisi Doğaya Bırakıldı

Tedavisi Tamamlanan Dağ Keçisi Doğaya Bırakıldı

Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı Tunceli'de yaralı ve görme kaybı olan yavru dağ keçisinin tedavisi tamamlanarak, tekrar doğal ortamına bırakıldıTUNCELİ - Tunceli'de yaralı bulunan yavru dağ keçisi tedavisinin ardından doğal ortamına bırakıldı.

Tedavisi tamamlanan dağ keçisi doğaya bırakıldı
Tunceli'de yaralı ve görme kaybı olan yavru dağ keçisinin tedavisi tamamlanarak, tekrar doğal ortamına bırakıldı

TUNCELİ - Tunceli'de yaralı bulunan yavru dağ keçisi tedavisinin ardından doğal ortamına bırakıldı.
Geçtiğimiz hafta Ovacık ilçesine 20 kilometre uzaklıkta Aşağıtorunoba köyü yakınlarında 2 kişi, karayolu kenarında yaralı yavru dağ keçisini bulmuştu. Nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan yavru dağ keçisi önce ilçede tedavi edilmiş, ardından da Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerine teslim edilmişti.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından tedavisi tamamlanan ve bir kaç gün gözlem altında tutulan yavru dağ keçisi, doğal ortamına tekrar bırakıldı.
Gözlerinden rahatsız olduğu tespit edilen yavru dağ keçisinin gerekli tedavisinin yapıldığını aktaran Şube Müdürü Vekili Engin Benli," Yavru dağ keçisi, Aşağı Torunoba köyü yakınlarında vatandaşlar tarafından bulunmuş ve bize teslim edilmişti. Gözlerinden rahatsız olduğu tespit edilen hayvanın gerekli tedavisi yapıldı ve eski sağlığına kavuştu. Bunun üzerine ekiplerimiz de bugün bulunduğu bölgede tekrar yavru dağ keçisini doğal ortamına bıraktı"dedi.