Tbmm İdare Amiri Ömer Faruk Öz; Bir Yatırımdan Diğer Yatırıma Koşuyor
Haberler » Güncel » Haber

Tbmm İdare Amiri Ömer Faruk Öz; Bir Yatırımdan Diğer Yatırıma Koşuyor

Önce Nohutlu Merkez Camisi, Cuma Namazı İle İbadete Açıldı. Daha Sonra da Sulama Tesisi Ve Kilit Taşlı Yol Törenle Hizmete Açıldı.

Tbmm İdare Amiri Ömer Faruk Öz; Bir Yatırımdan Diğer Yatırıma Koşuyor

Malatya'nın Pütürge İlçesi Nohutlu Beldesi Merkezi'ne yaptırılan camii, cuma namazı kılınması ile ibadete açıldı.

Cuma namazı öncesinde düzenlenen açılış törenine, AK Parti Malatya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Pütürge Kaymakamı Fatih Çelikkaya, , İl Özel İdaresi genel sekreteri Sami Er, Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, Nohutlu Belediye Başkanı Kazım Tilbaç, AK Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin, bazı ilçe ve belde belediye başkanları, bazı belediye ve il genel meclisi üyeleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Önce Kur-an'ı Kerim okunmasıyla başlayan programda Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz konuşma yaptı. Cami yaptırmanın sevabıyla ilgili ayet ve hadislerden örnekler veren Milletvekili Öz, amel defterinin kapanmamasında cami yaptıranların da olduğunu vurgulayan Milletvekili Öz, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmadan sonra Cuma namazı kılınarak cami ibadete açılmış oldu.

Pütürgeli ve Nohutlulu iş adamlarının katkılarıyla yaptırılan Nohutlu Merkez Camii'nde, Kur'an Kursu binası, soğutmalı morg, çay ocağı ve toplantı salonunun da bulunduğu belirtildi. Daha sonra da sulama tesisi ve kilit taşlı yol açılışının törenine geçildi.

- Nohutlu'da sulama tesisi ve kilit taşlı yol törenle hizmete açıldı
- ak parti malatya milletvekili faruk öz:
-"6 gölete 10 gölet daha eklemek istiyoruz"
Sayın başbakınımızın başlattığı bin günde bin gölet kapsamında ilimizden ilk etapta 6 gölet alındı. Girişimlerimizle 10 göletin daha ilimizden alınması için çalışmalarımız sürüyor.

Malatya'nın Pütürge ilçesi Nohutlu Beldesi'nde sulama tesisi ile kilitli taş döşenen yol düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenlerine, AK Harti Malatya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz Pütürge Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, Nohutlu Belediye Başkanı Kazım Tilbaç, AK Parti Malatya Başkanı Mustafa Şahin, bazı ilçe ve belde belediye başkanları, bazı belediye ve il genel meclisi üyeleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Nohutlu Beldesi'nin sulama suyunu karşılayacak olan sulama tesisi açılışında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Buraya 2 yıl önce geldiğimde, kanal, yani bildiğimiz harıklara naylon sermişler, 4,5 kilometre su öyle getiriliyordu. Gerekli çalışma yapıldı. Buraya bir havuz yapıldı ve sulama suyu tesisi İl Özel İdardesi tarafından gerçekleştirildi."diyerek,

"Sayın Başbakınımızın başlattığı bin günde bin gölet kapsamında ilimizden ilk etapta 6 gölet alındı. Girişimlerimizle 10 göletin daha ilimizden alınması için çalışmalarımız sürüyor"ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er ise, 2010 yılını sulama suyu yılı olarak ilan ettiklerini ve bu yıl için 20 milyon TL ödenek ayrıldığını hatırlatıp, sulamanın önemini anlattı.

Nohutlu Belediye Başkanı Kazım Tilbaç ise emeği geçenlere teşekkür etti.
Bu arada, Nohutlu Kasabası'nda, İl Özel İdaresi ve belediye işbirliği ile 3 kilometre döşenen kilitli taş yolun açılışı da davetliler tarafından kurdale kesilerek gerçekleştirildi.