Tatvan'da Kurbanlık Çok Alıcı Yok

Tatvan'da Kurbanlık Çok Alıcı Yok

23.09.2015 09:06 | Son Güncelleme: 23.09.2015 09:06
Tatvan'da Kurbanlık Çok Alıcı Yok

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kurban fiyatlarının düşürülmesine rağmen, satıcılar alıcı bulamamaktan yakınıyor.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kurban fiyatlarının düşürülmesine rağmen, satıcılar alıcı bulamamaktan yakınıyor.

Kurban Bayramı'na bir gün kala Tatvan'daki kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Fiyatların bir önceki yılla aynı olmasına rağmen kurbanlık satışlarında büyük oranda düşüş olduğunu belirten satıcılar, umutlarını kaybetmek istemiyorlar. Kurban satış pazarında küçükbaş hayvanların bu yıl 350 ile 500 lira arasında satıldığını ifade eden Musa Kaya, 15 yıldır kurbanlık hayvan sattığını, ilk defa bu yıl satışlarda hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. Kaya, "60 küçükbaş kurbanlık hayvanla yaklaşık 10 gündür hayvan pazarında satış yapmaya çalışıyorum. Önceki yıllarda hayvanlarımı getirir getirmez birkaç gün içinde satıyordum. Bu yıl 10 günde 10 hayvan ancak satabildim. Geriye kalan 50 hayvanımı da satmak için bekliyorum. Pazarda hiçbir hareketlilik yok. Umudumuzu hala kaybetmedik. İnşallah kurbanlıklarımızı satarız" diye konuştu.

Yusuf Kale isimli satıcı ise, kurbanlık fiyatlarını geçen yıllardan çok daha aşağıya çekmelerine rağmen alıcı bulamadıklarını kaydetti. Geçen yıl 350 ile 600 lira arasında sattıkları bir kurbanlık koyunu bu yıl 250 liradan satışa sunmalarına rağmen alıcı bulamadıklarını ifade eden Kale, "6 gündür kurban pazarında hayvanlarımı satmaya çalışıyorum. 70 koyundan 14'ünü satabildim. Kurbanlıklar elimizde kalmasın diye çiftini 400 liradan bile sattığımız oluyor" dedi.

Vatandaşlar ise, kurban sahiplerinin aksine fiyatların yüksek olmasından dert yakınarak, bu şartlarda kurbanlık alma güçlerinin bulunmadığını dile getirdiler. - BİTLİS

Tatvan'da Kurbanlık Çok Alıcı Yok
Tatvan'da Kurbanlık Çok Alıcı Yok

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title