Maskeyi kafasına takan turizmci, yaptığı açıklamayla "pes" dedirtti

Maskeyi kafasına takan turizmci, yaptığı açıklamayla "pes" dedirtti

Türkiye'deki koronavirüs salgınında normalleşme sürecinde bazı vatandaşların maske takmaması tepki çekerken İstanbul Taksim'de bir turizm işletmecisinin kafasına taktığı maskeyle "Maskeyi kafama takmıyorum, virüsü kafama takmıyorum" demesi duyanları hayretler içerisinde bıraktı.

16.06.2020 10:54 | Son Güncelleme: 16.06.2020 15:47

Taksim Meydanı'nda turizm işletmecisi olduğu öğrenilen bir kişinin maskeyi ağzına değil kafasına takması görenleri şaşkına çevirdi.Maskenin faydası olmadığını ve kişisel temizliğe önem verilmesi gerektiğini savunan turizmci, "Maskeyi kafama takıyorum, virüsü kafama takmıyorum" dedi.

MASKE YA BURNU KAPATMIYOR YA DA TAKILMIYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelede korunma yöntemi olarak maskeler önemli bir rol üstleniyor. Bazı vatandaşların kurallara uygun bir şekilde kullandığı maskeleri bazıları ise ya burnunu kapatmıyor, ya çenesinin altında ya da kolunda kullanıyor.

TAKSİM'DE DİKKAT ÇEKEN GÖRÜNTÜ

Taksim Meydanında turizm işletmecisi olduğu öğrenilen Gökhan Durgun, isimli bir vatandaşın maskeyi kafasına takması görenleri şaşkına çevirdi. Banka önünde beklerken kafasında maskeyle dolanan Durgun, görenlerin dikkatini çekti.

"BU MASKENİN BİR FAYDASI YOK"

Maskenin faydasının olmadığını ve kişisel temizliğe önem verilmesi gerektiğini anlatan Gökhan Durgun, "Bu maskenin bana göre bir faydası yok. Önemli olan senin kişisel temizliğindir. İnsanlarla uzaktan iletişime geçtiğin zaman dikkat ettiğin zaman bence bulaşmaz.

"MASKEYİ KAFAMA TAKIYORUM, VİRÜSÜ KAFAMA TAKMIYORUM"

Bunu ben toplu ulaşımlarda, taksiye bindiğim zaman takıyorum, kalabalık bir ortama girdiğim zaman takıyorum. Ama genellikle sigara, su kullandığımdan dolayı mecburiyetten kafama taktım. Kişisel temizlik. Maske kullanmak bence herkesin kendi tercihidir. Kendileri nasıl istiyorsa ona göre kullanabilir. Benim gibi ağza değil kafaya takın. Maskeyi kafama takıyorum, kişisel temizliğimi önem veriyorum. Virüsü kafama takmıyorum.

"BİZ GÜVENLİ ÜLKEYİZ"

Ben turizmciyim. Bence Türkiye koronavirüs vakasında dünya genelinde en büyük başarıyı elde etti. Vaka sayısına ve hastanelere bakarsak bu gerçekten başarıdır. Doğu ve Batı Avrupa'ya baktığımız zaman Türkiye başarılıdır. En kısa zamanda turizmin açılması umut ediyorum. Şu an rezervasyon oranları yüksek. Önemli olan bunu Avrupa düşünsün. Biz güvenli ülkeyiz, güvenli olmasak maskeyi kafamızda taşımazdık. Bizde de bir huy vardır, temizlik" dedi.

Maskeyi kafasına takan turizmci, yaptığı açıklamayla 'pes' dedirtti

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Maskeyi kafasına takan turizmci, yaptığı açıklamayla "pes" dedirtti - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.6.2020 09:46:28. #1.15#
title