Taklit Gözlüklerin Camlarına Dikkat !

Taklit Gözlüklerin Camlarına Dikkat !
Bültenler - Haberler | Güncel

Marmaris Aladağ Optik Firma Sahibi Saygı Kaan Çağlayan, taklit ürünlerde kullanılan camların kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Saygı Kaan Çağlayan,'' Trend ya da moda. Hayatımızın her alanını etkiliyor. En belirgin ve çabuk kendini gösterdiği alan ise giyim kuşam ve güzellik.. Ne giyineceğimize, tarzımıza, ne takacağımıza trendlere göre karar veriyoruz.Sonucu ise bugünün moda deyimi ile "pişti".'' dedi.

Çağlayan sözlerine şöyle devam etti;'' Trendin en çok etkilediği alanlardan biri de ilk bakışta bizi yansıtan, tarzımızı ve hatta kişiliğimizi en çabuk ortaya koyan gözlüklerimiz. Televizyonda,dizilerde,sosyal medyada özellikle ünlülerin yüzünde gördüğümüz gözlükleri yakın markaja alıyoruz. Peki onlar bize ne kadar uygun ? Düşünün, gerek iş gerekse özel hayatınızda yeni tanıştığınız bir kişi, aynen sizin onu saniyeler içinde kafanızda bir yere oturttuğunuz gibi, o da sizi bir yere konumlandırıyor. Bu konumlandırmada büyük bir etken olan gözlüğünüz sizce trend mi olmalı özgün mü ? Gözlük meraklıları son yıllarda bu sorunun cevabını bulmuş gibi. Gözlüğü bir aksesuardan öte görenler artık trendden öte kendine yakışanın peşinde. Hatta herkesin tatlığını istemiyor, butik ürünlere yöneliyor. Kadife gözlükler, mineral cama sahip güneş gözlükleri, Buffalo boynuzundan yapılan kemik çerçeveler bunların arasında. Son yılların en trend tarzı vintage, ama vintage aynı zamanda bir hayat tarzı. Dolayısıyla eğer böyle bir tarzınız olmadığı halde vintage bir gözlük takıyorsanız ilk anda yanlış bir yere konumlandırılmış olabilirsiniz.'' dedi.


Saygı Kaan Çağlayan,''Son zamanların bir başka trendi kemik olarak bilinen çerçeveler. Burada da başka bir ayrıntı gizli. Bir kemik gözlüğü değerli yapan aslında üretim hammaddesi. Sonuçta gözlük size özel üretilen bir ürün değil. Yüzünüzde bir süre sonra şekil alıyor ya da siz satın alırken yüzünüze göre rahat etmeniz için şekillendiriliyor. İşte kullanılan malzeme kalitesi burada devreye giriyor. Eğer aldığınız gözlük "asetat" değil ise gözlük bir süre sonra şeklini kaybedecek ve size dayanamayacaktır. Ama örneğin Mazzucchelli asetattan yapılmış bir ürüne sahipseniz bu deformasyon veya şekil bozulması neredeyse olmayacaktır.'' diye belirtti.

Çağlayan sözlerine son olarak şunları ekledi; ''Butik denince akla ilk gelen yüksek fiyatmış gibi algılansa da düşük bütçeli butik ürünler de bulmak mümkün.Önemli olan iyice araştırmak. Düşük bütçeli ürün ararken taklitlerine rastlamanız mümkün. Orada sizi bekleyen tehlike ise taklit ürünlerde kullanılan camların kalitesi. Yarın gözlük almaya giderken bu ayrıntıları cebinizde tutun.'' dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title