Syedra Antik Kenti Haberleri

Syedra Antik Kenti haber, Syedra Antik Kenti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Syedra Antik Kenti - 25.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - "Turizmin başkenti" Antalya, açık hava müzeleriyle göz kamaştırıyor
Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ait eserleri ve yapılarıyla ziyaretçilerin en uğrak mekanlarından Alanya Kalesi ve Syedra Antik Kenti de dikkati çeken tarihi yapılar arasında yer alıyor.
Syedra Antik Kenti - 25.04.2021
GÜNDEM / 25 Nisan 2021
(İstanbul/16.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 5+1 gayriresmi Kıbrıs konferansı öncesi AA'ya konuştu: "Şu anda büyük bir gönül rahatlığıyla, memnuniyetle bu yeni vizyonumu ve siyasetimi (iki devletli çözüm) ortaya koyuyorum çünkü Türkiye'nin de tam desteği vardır" "1974'te Mehmetçiğin Ada'ya gelmesiyle buradaki barış ve istikrar bu günlere kadar sürebilmiştir. Bunun bozulmaması için artık dengenin de korunması lazım. O denge, Kıbrıs'ta adil, kalıcı ve kapsamlı, iki devlete dayalı bir anlaşmadır" "O da (Guterres), Annan Planı ve Crans Montana'da yaşananlardan sonra gerçekçi bir zemin olmadığını biliyor. Guterres, yolladığı davet mektubunda, 'bu defa aynı olmasın, yeni fikirlerle gelin' dediğinde o da bizim Cenevre'ye farklı düşünceyle gittiğimizi biliyor" "AB, Cenevre'de kesinlikle masada olmayacaktır. Kıbrıslı Türkler için AB bir taraftır" "Kıbrıs'ta, egemen eşitliğe dayalı, yan yana yaşayan iki egemen ve bağımsız devletin iş birliğiyle bir kalıcı ve sürdürülebilir anlaşma olabilir" (Muhammet İkbal Arslan - Lefkoşa) 2- Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ile "Bankacılık Söyleşileri": "100. yıla giderken ilk hedefimiz, iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek" "Bankalar artık birer teknoloji şirketine dönüşüyor. Bankacılık sektörünün geleceğini bu dönüşüm belirleyecek" "Ekonomide serbest piyasa dinamiklerine güvenmemiz ve çalışmasına fırsat vermemiz, öngörülebilirliği sabırla tesis etmemiz sorunları çözmek için yeter" "Türkiye'nin kaybettiği bir yerde kazanan olmaz. Hepimiz aynı gemideyiz. El birliğiyle bu fırtınalı dönemi aşacağız" (Murat Birinci / İstanbul) 3- TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - "Turizmin başkenti" Antalya, açık hava müzeleriyle göz kamaştırıyor Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel: "Antalya bölgesi gerçekten dünyanın en güzel kültürel mirasının bulunduğu, korunduğu bir bölge. Dağıyla taşıyla tüm coğrafya adeta bir açık hava müzesi" Syedra Antik Kenti Kazı Başkanı Doç.
Syedra Antik Kenti - 12.01.2021
Alanya Müzesinde medeniyetler tarihine yolculuk
Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle geçen yıl Alanya Kalesi ve Syedra Antik Kenti'nde arkeolojik kazı çalışmalarının yapıldığını belirten Türkmen, Gazipaşa'daki Antiocheia Ad Cragum Antik Kenti'nde ise Kovid-19 salgını nedeniyle kısa süreli restorasyon ve depo çalışması gerçekleştirildiğini dile getirdi.
Syedra Antik Kenti - 01.12.2020
Antalya'da müze ve ören yerlerinden 10 ayda 15 milyon lira gelir
Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki 500 bin yıl öncesine ışık tutan Karain Mağarası'nı 8 bin 487, Limyra Antik Kenti'ni 2 bin 77, Syedra Antik Kenti'ni ise 216 kişi gezdi.
Syedra Antik Kenti - 04.10.2020
Yargıtay, tarihi eser bulmak amacıyla antik kentte izinsiz kazı yapanları affetmedi
Yargıtay 12. Ceza Dairesi, Alanya'daki Syedra Antik Kenti'nde, izinsiz kazı yapan sanıklara, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırılık suçundan verilen hapis cezalarını onadı.
Syedra Antik Kenti - 12.06.2020
KMÜ Syedra Antik Kenti'nde kazı çalışması yapacak
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Ertuğ Ergürer başkanlığında oluşturulan ekip Syedra Antik Kenti Arkeolojik Kazı ve Restorasyon Çalışmaları Projesi için gün sayıyor.
Syedra Antik Kenti - 31.08.2018
2 Bin Yıl Önce Antalya'ya Zeytinyağı ve Şarap Getirirken Batan Gemi Bulundu
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nin izniyle 2012 yılından bu yana Antalya ve Mersin kıyılarında arkeolojik su altı tespit çalışmaları yürüten ICOMOS Sualtı Kültür Mirası Komisyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Öniz, bugüne kadar tespit ettikleri 110 batığa yenilerinin eklendiğini belirtti. Doç. Dr. Öniz, geçen hafta buldukları batıklardan birinin, M.Ö. 1'inci yüzyılda Alanya yakınlarındaki Syedra Antik Kenti'ne gitmek isterken fırtınaya kapılıp, kayalıklara çarpan gemiye ait olduğunu ve kente zeytinyağı ile şarap getirdiğini, diğer geminin ise M.
Syedra Antik Kenti - 30.08.2018
Dha Yurt Bülteni 17
Görüntü Dökümü: ---------------------- -Festivalden detaylar -Konserlerden görüntüler Haber: Orhan SENCER - Kamera: EDREMİT, (Balıkesir) ============================ 2 BİN YIL ÖNCE ANTALYA'YA ZEYTİNYAĞI VE ŞARAP GETİRİRKEN BATAN GEMİ BULUNDU Uluslararası Sitler ve Anıtlar Konseyi (ICOMOS) Sualtı Kültür Mirası Komisyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Öniz, geçen hafta Alanya yakınlarında iki gemi batığı bulduklarını söyledi. Doç. Dr. Öniz, buldukları batıklardan birinin M.Ö. 1'inci yüzyılda Alanya yakınlarındaki Syedra Antik Kenti'ne gitmek isterken fırtınaya kapılıp kayalıklara çarpan bir gemiye ait olduğunu ve kente zeytinyağı ile şarap getirdiğini, diğer geminin ise M.
Syedra Antik Kenti - 23.08.2016
Syedra Antik Kenti Ziyarete Açıldı
Antalya'nın Alanya ilçesindeki Syedra Antik Kenti ziyarete açıldı.
Syedra Antik Kenti - 22.12.2015
Dünyaca Ünlü Plajın Giriş Ücretine 4 Kat Zam
YENİ YILDA GEÇERLİ ZAMLI MÜZE FİYATLARI Yeni yılda Antalya Müze Müdürlüğü'ne bağlı müze ve ören yerlerinde fiyatlar şöyle belirlendi: Alanya Müzesi 5.00 TL, Alanya Kalesi Ehmedek Örenyeri 15.00 TL, Alanya Atatürk Evi Müzesi ücretsiz, Alanya Syedra Antik Kenti ücretsiz, Antalya Müzesi 20.
Syedra Antik Kenti - 27.08.2015
Syedra Antik Kentinde Yüzey Araştırması Tamamlandı
Syedra Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Başkanı Doç. Dr. Birol Can, gelecek yıl altyapı çalışmalarının tamamlanması halinde antik kentte arkeolojik kazı çalışmalarına başlamak istediklerini bildirdi.
Syedra Antik Kenti - 27.08.2015
Syedra'da, Yüzey Araştırmalarının İlk Etabı Tamam
Antalya’nın Alanya ilçesi’nde bulunan Antik çağ boyunca Akdeniz’deki en önemli merkezlerden biri olan Syedra Antik Kenti’ndeki “Arkeolojik Yüzey Araştırmaları”nın ilk etabı tamamlandı.
Syedra Antik Kenti - 24.11.2012
Antalya Kıyı Bandında 5 Bin Yıllık Tarih
ALANYA'DA TUNÇ ÇAĞI'NA AİT LİMAN Dr. Öniz ve ekibinin Alanya kıyılarında yaptığı araştırmalarda Syedra Antik Kenti'ne ait 5 bin yıllık liman tespit edildi.
Syedra Antik Kenti - 24.08.2011
Alanya'da 5 Bin Yıllık Lİman
Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan sualtı araştırmalarında, Syedra Antik Kenti'nin bilinmeyen 5 bin yıllık limanının yeri tespit edildi
Syedra Antik Kenti - 24.08.2011
Alanya'da 5 Bin Yıllık Antik Limana Ait Kalıntılar Bulundu
Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan sualtı araştırmalarında, Syedra Antik Kenti'nin bilinmeyen 5 bin yıllık limanının yerinin tespit edildiği ve sualtı çalışmalarında Tunç Çağı'ndan kalma eserlere rastlandığı bildirildi.
Syedra Antik Kenti - 24.08.2011
Alanya'da 5 Bin Yıllık Antik Liman
Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan sualtı araştırmalarında, Syedra Antik Kenti'nin bilinmeyen 5 bin yıllık limanının yerinin tespit edildiği ve sualtı çalışmalarında Tunç Çağı'ndan kalma eserlere rastlandığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Syedra Antik Kenti Haberleri | Syedra Antik Kenti Haber - Haberler - Syedra Antik Kenti haberleri, son dakika syedra antik kenti haber ve gelişmeleri burada. TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Turizmin başkenti Antalya, açık hava müzeleriyle göz kamaştırıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 03:09:41. #1.14#

title