Süt İç ! Her Yaşta" Projesi Bilgilendirme Toplantısı
Haberler » Yerel » Süt İç ! Her Yaşta" Projesi Bilgilendirme Toplantısı - Haberler

Süt İç ! Her Yaşta" Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği işbirliğinde yürütülen ‘‘Süt İç! Her Yaşta’’ projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Süt İç ! Her Yaşta

ve Bilecik Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği işbirliğinde yürütülen "Süt İç! Her Yaşta" projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Bilecik Refik Fen Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun, Gıda Mühendisi Serap Kösemehmet, Proje Koordinatörü Leyla Kalın, öğretmenler ve öğrencileri katıldı. Proje kapsamında bilgiler veren Proje Koordinatörü Leyla Kalın, çalışmanın önemine değinerek, "Projemizin amacı, ergenlik dönemindeki gençlerimizin fiziksel büyümelerinde süt ve süt ürünleri ile beslenmelerinin önemini kavratmaktır. Örneğin; cilt sağlığı ve güzelliğinde, iskelet ve dişlerin büyümesi ve sağlığında, normal ağırlığın korunmasında, kas gelişiminde fiziksel ve zihinsel yönden güçlü olmasında besin öğelerinin etkileri önemlidir. Ergenlik döneminde günlük ortalama 2,5 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketilmesi gerekmektedir. Projemizde bugüne kadar, öncelikle kantin işletmecilerine yönelik süt ve süt ürünlerinin önemi ve satışı, saklama koşulları ile ilgili bilgilendirici toplantı yapıldı. Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği tarafından hazırlatılan sağlık-gıda-hijyen ve su tasarrufu konulu afişler tüm okullara dağıtıldı. Kantin işletmecilerimizle istişare toplantıları yapıldı. Proje faaliyetlerimiz bugün yapacağımız toplantı ile devam edecek, projemiz lise öğrencilerine yönelik süt ve süt ürünleri dağıtımı yapılması nedeniyle Türkiye'de ilk ve tek projedir" dedi.


Bilgilendirme toplantısına, Gıda Mühendisi Serap Kösemehmet'in sunumuyla devam edildi. Kösemehmet; sunumunda süt toplama süreci, üretim aşamaları ve süt- süt ürünleri üretimiyle alakalı konularda yaptığı sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.


Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun, katılımlarından dolayı bir süt şirketinde görev yapan Gıda Mühendisi Serap Kösemehmet'e hediye ve çiçek takdim etti. Program bitiminde 250 lise öğrencisine süt tüketimini teşvik etmek için süt ve süt tatlıları dağıtımı yapıldı. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler