Suriyeli Gelin Düğün Öncesi Altınlarla Kaçtı

Suriyeli Gelin Düğün Öncesi Altınlarla Kaçtı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Suriyeli Gelin Düğün Öncesi Altınlarla Kaçtı

Antalya'da otelde çalışan işitme engelli B.Y. ile dini nikahla evlenen Suriyeli Fatma Sultan, düğün öncesinde takılan altınlarla kaçtı.

Antalya'da bir otelde çalışan işitme engelli 32 yaşındaki B.Y. ile dini nikahla evlenen Suriyeli 22 yaşındaki Fatma Sultan, düğün öncesinde takılan altınlarla kaçtı.

SIRRA KADEM BASTI

B.Y. ile babası M.Y., tavsiye üzerine Reyhanlı'ya giderek Suriyeli bir kız beğendi. Annesine 3 bin lira 'süt parası' veren baba ile oğlu, kızı ve ağabeyi olduğunu söyleyen Muhammet Sultan'ı alıp Antalya'ya getirdi.

Dini nikah sonrasında Suriyeli geline 6 bilezik, yüzük, küpe ve saat alındı. Kuyumcudan çıktıktan sonra takıları koluna takan Suriyeli gelin, alışveriş için gittikleri marketin önünden kayıplara karıştı. Kuyumcuda altın alınırken çekilen fotoğraflarla polise giden damadın ailesi, dolandırıldıklarını söyleyerek şikayetçi oldu.

2 KİŞİ İLE BİRLİKTE KAÇTI

Gelinin markette ortadan kaybolduğunu, güvenlik kamerası görüntülerini izleyince, bir adam ve bir kadınla birlikte kaçtığını gördüklerini anlatan baba M.Y. "Suriyeli gelin ve ağabeyi olduğu söylenen gencin baş parmağında 'HM' harflerinin yazılı olduğu bir dövme vardı. Ağabeyi diye tanıtılan kişi muhtemelen kocasıydı. Suriyelilere kucak açıp oğlumuzu onlardan bir kızla evlendirmek isterken başımıza bunlar geldi. Altınları da veresiye almıştık" dedi.

FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTILAR

Ayrıca 'süt parası' olarak verdikleri 3 bin liradan da olduklarını aktaran M.Y., "Bunun yanında kıza giysiler de almıştık, onlar da gitti. Altın almak için gittiğimiz kuyumcuda fotoğraflarını çekmiştik. Bu fotoğraflardan ve aracıların telefonlarından bu kişilerin yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Suriyeli Gelin Düğün Öncesi Altınlarla Kaçtı
Suriyeli Gelin Düğün Öncesi Altınlarla Kaçtı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (39)
AYŞE ÜSTÜN: malesef fatma sultan gelin diye söylenen sahtekar dolandırıcı başkalarınıda dolandırmak isterken yakalanmış
AYŞE ÜSTÜN: malesef fatma sultan gelin denilen sahtekar dolandırıcı başkalarınıda dolandırmak isterken yakalanmış
AUSR: Turk kizlarinin suyu cikmis iyi olmus.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title