Haberler

Türkiye, Wada Akreditasyonuna Kavuşuyor

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ile röportaj Türkiye, WADA akreditasyonuna kavuşuyor- TMOK Başkanı Prof. Dr. Erdener: "Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin laboratuvarları çok yakın bir zamanda tekrar akredite olacak"ANKARA (AA - HALİL İBRAHİM AVŞAR - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye'nin yeniden Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) akreditasyonu alacağını söyledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ile röportaj Türkiye, WADA akreditasyonuna kavuşuyor- TMOK Başkanı Prof. Dr. Erdener: "Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin laboratuvarları çok yakın bir zamanda tekrar akredite olacak"ANKARA (AA - HALİL İBRAHİM AVŞAR - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye'nin yeniden Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) akreditasyonu alacağını söyledi.Prof. Dr. Erdener, AA muhabirine, Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin akreditasyonu, 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları adaylığı ile Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK), Norveç Dopingle Mücadele Kuruluşu (ADN) ve WADA arasında imzalanan iş birliği protokolünü değerlendirdi.TMOK Başkanı Erdener, WADA akreditasyonunu 16 Şubat 2011'de Fenerbahçeli basketbolcu Diana Taurasi'den aldığı numunelerde yaptığı hatalı analiz sonucu 27 Haziran 2011 tarihinde kaybeden Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin durumda önemli gelişmeler yaşandığını kaydetti. Hacettepe Üniversitesi'nin yeniden WADA akreditasyonuna kavuşacağını belirten Erdener, "Çok yakın bir zamanda laboratuvar tekrar akredite olacak" ifadesini kullandı.WADA, ADN VE TDMK arasında dopingle mücadele konusunda iş birliğine gildildiğine değinen Erdener, imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.TDMK'nın doping komisyonu bağımsız bir kuruluş olduğuna dikkati çeken Erdener, "Gerek eğitim faaliyetlerinin uygulanmasında gerekse de Türkiye'de yürütülmekte olan dopingle mücadele faaliyetlerinin başarılı bir şekilde organizasyonu için ADN ile işbirliği yapıldı" diye konuştu.ADN Başdanışmanı Rune Andersen'in, WADA'da üst düzey görevlerde bulunduğunu vurgulayan Erdener, şunları kaydetti: "Andersen, 13 yıl boyunca dopingle mücadele konusunda direktörlük yapmış bir insan. Çok ciddi üst düzey deneyime sahip. Onun birikimini ülkemize yansıtmak istiyoruz. Andersen, Türkiye'deki komisyonumuzun oluşturulması ve bir anlamda faaliyete başlaması sırasında hep bizimle birlikteydi. Bu da planlamanın Norveç ile yapılması sonucunu bize getirdi. TDMK'nın uygulamalarında bu desteğin önemli bir işlevi olacağını düşünüyorum." - "Olimpiyatlar konusunda karar devletin"Uğur Erdener, 2024 Yaz Olimpiyatları adaylığı konusunda ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile sürekli görüştüklerini belirterek, "Bu konu devletimizin vereceği üst düzey bir karar. O nedenle benim bir şey söylemem doğru değil" diye konuştu. Türkiye'nin 2024 Yaz Olimpiyatları'nın evsahipliğine talip olup olmayacağına ilişkin kararın geniş bir tartışma zemininde alınacağını söyleyen Erdener, "TMOK olarak her türlü ihtimale karşı çalışmalarını yürütüyoruz. Teknik ve uygulama boyutunda gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Karar Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Gençlik ve Spor Bakanımızın" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Spor

Hacettepe Üniversitesi Uğur Erdener Türkiye Spor Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title