Haberler

Pehlivanlar, Edremit'in Er Meydanında Ter Döktü

Balıkesir'in Edremit ilçesinde "10.Geleneksel Edremit Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri" yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.13 kategoride yapılan güreşlere ülkenin farklı illerinden yaklaşık 200 güreşçi katıldı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde "10. Geleneksel Edremit Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri" yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. 13 kategoride yapılan güreşlere ülkenin farklı illerinden yaklaşık 200 güreşçi katıldı.

Bu yıl 10.'su düzenlenen "Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri", Edremit Belediyesi Yağlı Güreş Stadyumu'nda sabah saatlerinde başladı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasını yapan Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, "Bizim Orta Asya'dan Anadolu'ya dek süre geldiğimiz bu ata sporumuzu yaşatmak gibi bir iddiamız var Edremit olarak. Güreşlere başlayalı 10 yıl oldu ve bu spor artık geleneksel hale gelecek 10 bu yıl tamamlandı. Bu Kaz Dağları'nın yamaçlarında, Edremit'in ovasında koç yiğitler yetişmesi için gençlerimizin atalarımızın ecdadımızın ismine layık olarak Kocayusuflara, Kurtderelilere layık olarak kendilerini yetiştirsinler, uyuşturucu, alkol batağından kurtulsunlar istedik. Hepsi bu toprakların Anadolu'nun Efe evlatları olarak yaşasınlar istedik. Önce nefislerine karşı mücadeleyi versinler, sonra er meydanında sırtları yere gelmesin, Türkün gücünü duyursunlar istedik" dedi.

Güreşleri, yaklaşık 8 bin kişi izlerken, 13 kategoride gerçekleşen müsabakalar saat 15.00'a kadar devam etti.

Balıkesir milletvekilleri, çevre ile ve ilçeler ile Edremit Körfezi'nin belediye başkanları, resmi daire, kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, askeri yetkililer, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile muhtarların protokol tribününden izlediği yağlı pehlivan güreşlerinde, pehlivanların kıran kırana mücadeleleri heyecanla izlendi.

Güreşler sırasında, Gönen Güreş İhtisas Kulbü'nden Önder Akkurt isimli güreşçi güreş sırasında ters düşünce güreş sahasından ayağa kalkamadı. Sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan güreşçinin, bel kemiğinin kırılmış olabileceği ileri sürülürken, tedavisi ise sürüyor.

Edremit Yağlı Güreşleri'nde baş pehlivanlık müsabakası Ekrem Yavuz ile Ahmet Yavuz arasında gerçekleştirildi. Yaklaşık 20 dakika süren müsabaka sonunda Ekrem Yavuz, Edremit müsabakalarının baş pehlivanı unvanını aldı. Baş Pehlivan'ın altın madalyasını Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç taktı. Kupasını da alan baş pehlivan Ekrem Yavuz güreşleri düzenleyen Edremit Belediyesi ile destekçilere teşekkür etti. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Edremit Belediyesi Tuncay Kılıç Ekrem Yavuz Balıkesir Spor Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title