Keleş: "Amacımız Şampiyon Sporcular Yetiştirmek" - Haberler
Haberi Paylaş

Keleş: "Amacımız Şampiyon Sporcular Yetiştirmek"

İhlas Haber Ajansı - Spor
Keleş: 'Amacımız Şampiyon Sporcular Yetiştirmek'

İpeksi Dokunuş İle Sokaktan Madalyaya Uzananeller-Hedef 2020 Olimpiyatları Projesi Genel Koordinatörü Hasan Keleş, "Amacımız ilk önce yoğurt yapmak.

İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzananeller-Hedef 2020 Olimpiyatları Projesi Genel Koordinatörü Hasan Keleş, "Amacımız ilk önce yoğurt yapmak. Bu çocuklarının vatana millete bağlı, bayrak aşkıyla yanan çocuklar olmasını sağlamak. Kaymağı da Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu yetiştirmek" dedi.

Tekvando Milli Takımı Antrenörü ve İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzananeller - Hedef 2020 Olimpiyatları Projesi Genel Koordinatörülüğü yapan Hasan keleş, maddi durumu yetersiz olan çocukların spora yönelmesi açısından başlatılan proje hakkında açıklamalarda bulundu.

"PROJE İÇİN MADDİ DURUMU YETERSİZ ÇOCUKLARI SEÇTİK"

İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzananeller Projesi - Hedef 2020 Olimpiyatları Projesi için 17 bölgeden maddi durumu yetersiz olan çocukları seçtiklerini belirten Keleş, " Kayseri'de maddi durumu yetersiz 17 bölgede, doğudan göç almış, spor yapmak istemiş ve yapamamış çocuklarımıza yönelik olarak 13 paydaşımızla, başta sayın valimiz Orhan Düzgün ve İpek Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Arslan Bey'in de önderliğinde 1500 sporcu çocuğumuzun spor yapmalarını sağladık. Bunların hepsi 7-14 yaş grubundaki pırıl pırıl çocuklar. Bunlara aynı zamanda milli ve manevi duyguları yetiştirmek. Vatanını, milletini ve bayrağını seven bir millet yetiştirmek amacıyla başlatılan proje, geçen sene nisan ayında başladı. İlk imtihanlarını Çanakkale'de yapılan Türkiye Şampiyonası'nda verdiler. Şampiyonada 8-9 sporcumuz 6-7 maç alarak büyük başarılara imza attı. İnşallah hedefleri 2020 olimpiyatları. Çok değerli sporcularımız var. Bin 500 sporcumuzdan bin tanesi lisanslı olarak mücadele ediyor. Proje gayet güzel devam etmektedir" şeklinde konuştu.

"AMACIMIZ VATANA MİLLETE BAĞLI, BAYRAK AŞKIYLA YANAN ÇOCUKLAR OLMASINI SAĞLAMAK"

Suça meyilli olan çocukları projeye dahil ettiklerini söyleyen Tekvando Milli Takımı Antrenörü Keleş, "Yapmış olduğumuz uygulamalar neticesinde anket çalışmaları yaptık. Okullarındaki başarılarını arttırdıklarını, aile ortamlarındaki davranışlarının olumlu düzelmelerini, anket sonuçlarında aldık. Mutluyuz, amacımız ilk önce yoğurt yapmak. Bu çocuklarının vatana millete bağlı, bayrak aşkıyla yanan çocuklar olmasını sağlamak. Kaymağı da Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu yetiştirmek. Hedefimize yaklaşmak üzereyiz. Bir sene gibi kısa bir sürede Türkiye şampiyonalarında görev alan sporcularımız büyük başarılar elde etti. Kayseri şampiyonasında 11 altın, 12 gümüş, 13 bronz madalya aldık. İnşallah güzel bir proje olduğunu düşünmekteyiz" diye konuştu.

İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzananeller Projesi - Hedef 2020 Olimpiyatları Projesi için destek olan kişilere de değinen Hasan Keleş, "Sayın Saffet Aslan İpek Mobilya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı bu projeye çok büyük bir destek veriyor. 1500 sporcumuz kıyafetinden tutup, malzemelerine, okuyacak oldukları kitaplara kadar her şeyini, sporcularımızın bir kuruş masraf yapmadan her şeyini bizzat Saffet Arslan Bey karşılıyor. Buradan da kendisine teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Spor

Saffet Arslan, İpek Mobilya, Kayseri, Avrupa, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title