Haberler

İstinye'de İlginç Gelişmeler

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu seçimli olağanüstü genel kurul kararı almasından sonra vekaleten başkanlık görevine getirilen Hüsnü Güreli yönetimi rutin işlerin dışında hiçbirşey yapmama kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu seçimli olağanüstü genel kurul kararı almasından sonra vekaleten başkanlık görevine getirilen Hüsnü Güreli yönetimi rutin işlerin dışında hiçbirşey yapmama kararı aldı. Güreli başkanlığındaki yönetim özellikle önemli meblalar ödenerek dışardan bir firmaya yaptırılan ve uygulamaya başlaması gereken yeniden yapılanma projesini de rafa kaldırdı.

Rutin işlerin dışında ekstra herhangi bir işlem yapılmama konusunda karar alan yönetim kurulu bu nedenle istifalardan dolayı boşalan kadroya yedek listeden atanma yapmasını da durdurdu. Bu nedenle başkanla birlikte 15 kişi olması gereken yönetim kurulu üye sayısı 10'da kaldı.

TFF'NİN ZİRVESİ BEŞİKTAŞ'IN!

M. Ali Aydınlar ve iki başkanvekili Lütfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ'ın görevlerine vakaleten gelen isimlerin "Beşiktaş" ağırlıkta olması dikkat çekti. Başkan Güreli ve 1.başkanvekili Erhan Kamışlı Beşiktaş camiasından gelen isimler olurken, Manisalı 2.başkanvekili Arif Koşar'ın ise iyi bir F.Bahçeli olduğu öğrenildi.

AYDINLAR DUBAİ'YE UÇTU

TFF olağanüstü genel kurulu önesi Dubai programı yapan ancak Ankara'dan farklı bir sonuç çıkmasından dolayı bu programını iptal eden M. Ali Aydınlar nihayet Dubai'ye gitti. İstifasını verdikten sonra son iki gün içinde İstinye'ye uğramayan Aydınlar'ın bu sabah 10 günlük Dubai tatiline çıktığı öğrenildi.

Yine istifa eden başkanvekillerinden Göksel Gümüşdağ da Çarşamba akşamı İstinye'ye gelerek eşyalarını topladı. Gümüşdağ, başkan Güreli'nin yaptığı yönetim kurulu toplantısının ardından yöneticilerle vedalaşarak İstinye'den ayrıldı. Aydınlar ve Arıboğan'ın henüz yönetici arkadaşlarıyla vedalaşmaması dikkat çekti.

GÜRELİ'NİN İLK TALİMATI "SESSİZLİK" OLDU

Aydınlar'ın yerine seçime kadar vakaleten başkanlık görevini yürütecek olan Hüsnü Güreli'nin kurumlara ilk direktifi ilginç oldu. Çarşamba günü akşam gerçekleşen yönetim toplantısıyla resmen bu göreve atanan Güreli'nin ilk iş günündeki ilk icraatı kurullarına özellikle şike soruşturmasındaki hukuki süreçle ilgili herhangi bir açıklama yapılmasını yasakladı. Güreli kurul başkanlarını arıyarak, "Ne CAS ne UEFA ne de bizim yargı sürecimizle ilgili dışarıya, medyaya herhangi bir açıklama yapılmasını istemiyorum. Bunun içine geçmiş de dahildir. Başkanımız M. Ali Aydınlar'ın açıklamalarıyla ilgili kısımlarda buna dahildir. Olan olmuştur, söylenecekler söylenmiştir. Artık bu konuyu kapatalım. Kimseyle bir polemiğe girmeyelim" uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.

TFF yönetim kurulu üyeleri de bu hukuki süreçle ilgili seçim gününe kadar herhangi bir açıklama yapılmayacağını yinelerken Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı da Aydınlar'ın açıklamalarıyla ilgili olarak sorularımıza, "Artık benim için o konu kapandı. Bu saatten sonra konuşmak hem Mehmet Ali Başkanımıza hem de federasyonumuzun tüzel kişiliğine zarar verir. Ben ömrü hayatımda toplasanız medyaya televizyonlara yaptığım açıklamalar üçü geçmez. Ben artık bu konuda yeniden kabuğuma çekiliyorum. Bir yanlışı düzeltmek için açıklama yapma ihtiyacı hissettim. ve bu açıklamalarımın da faydalı olduğunu gördüm. Sanırım Mehmet Ali Aydınlar Başkanımızda ilerleyen günlerde bunu düzeltecek hamleler yapacağını düşünüyorum. Zaten Hüsnü Güreli Başkanımızın da bizlere ve diğer birimlerimize bu konuda haklı uyarıları oldu. Doğrusu da o. Susmak. Artık yargı organlarımız üstlerimiz kararlarını verene kadar susacağız" dedi.

Kaynak: Sporx.com / Spor

Mehmet Ali Aydınlar Hüsnü Güreli İstinye Spor Güncel Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title