Haberler

Dünya 3'ncüsü Kara Batman'da

Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olan Batman Petrolspor Kulübü güreşçisi Milli Sporcu Doğan Kara, şampiyonanın ardından Batman'a geldi.

Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olan Batman Petrol spor Kulübü güreşçisi Milli Sporcu Doğan Kara, şampiyonanın ardından Batman'a geldi.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te gerçekleştirilen Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olan Kara, kulübünde davul-zurna, havai fişek ve çiçeklerle karşılandı.

6 yıldır güreştiğini belirten Kara, 2015 yılında da Yıldızlar Serbest Stil Avrupa 2'ncisi ve Yıldızlar Serbest Stil Balkan Şampiyonu olduğunu, şimdi ise 52 ülkeden güreşçinin katıldığı Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Dünya 3'üncüsü olmanın gururunu yaşadığını belirten Kara, akranlarına ise, boş şeylerle uğraşmak yerine spora yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Şimdi ise hedefinin 2020 olimpiyatlarında olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu belirten Kara şöyle dedi:

"Kendi yaşıtlarıma tavsiyem spor yapın, sporla uğraşın. Çünkü spor, sevgi, barış, kardeşliktir ve insanı ahlaklı kılar. İnşallah herkes sporla kardeşliği öğrenir ve daha iyi bir ülke oluruz."

-"Böyle gençlerin elinden tutulması lazım"

Öğrencisi Doğan Kara'nın şampiyonluğunun gururunu yaşadıklarını anlatan Antrenör İbrahim Halil Kay ise, "Kara'nın dünya üçüncüsü olması hem bölgede hem ülkede yankı uyandırdı. Çünkü Batmanlı gençlerimizin başka şeylerle anılması gerçekten bize sıkıntı veriyordu ama Batman'dan Doğan Kara gibi pehlivanların çıkması güzel bir gelişme oldu" dedi.

Kay, böylesi gençelere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Batman halkından tek isteğimiz, bu gencimize sahip çıkmalarıdır. Böyle gençler kolay kolay yetişmez. Özellikle Batman'daki böylesi gençlere sahip çıkılması noktasında her şeyi Türkiye Petrolleri'ne bırakmaması lazım. Türkiye Petrolleri zaten her türlü desteği veriyor ama Batman'daki kuruluşların da hiç olmazsa manevi bir destekte olsa vermelerini bekliyoruz. Sahip çıkılması durumunda Batman'dan daha nice Doğan Kara'lar çıkacaktır."

Kaynak: AA / Spor

Batman Petrolspor doğan kara Gürcistan Spor Haberler

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Bakmadan Geçme

Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz?
15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title